Простір “Теплі зв’язки”. Фото: Микола Тимченко для “Рубрики”
У чому проблема?
Емоційна підтримка у кризові часи — тема нині особливо актуальна. Тим більше важливою вона є для українців, які вже понад 10 років переживають досвід війни.
Яке рішення?
Відповіддю на проблеми щоденного стресу, тривоги, ізоляції, втрати зв'язку з собою й іншими став інтерактивний простір "Теплі зв'язки", який відкрився в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві. "Теплі зв'язки" — це серія інсталяцій та мистецьких об'єктів, які досліджують тему емоційної підтримки та внутрішнього відновлення в моменти кризи.
Простір "Теплі зв'язки". Фото: Микола Тимченко для "Рубрики"
"Війна принесла із собою травматичний досвід для багатьох. «Теплі зв'язки» — це невидимі нитки, які об'єднують нас, знижують рівень тривоги та допомагають знайти опору", — говорять в команді агенції та ГО "Port of Culture".
Проєкт реалізовано завдяки підтримці Українського Консорціуму із Захисту — ініціативи Save the Children, Данської ради у справах біженців та БФ "Право на захист". За останній рік у рамках цієї співпраці організації підтримали 350 000 осіб, які постраждали від війни. Ця діяльність можлива завдяки підтримці американського народу, наданій через USAID. Простір реалізовано за сприяння агенції та ГО Port of Culture.
Як це працює?
Простір "Теплі зв'язки". Фото: Микола Тимченко для "Рубрики"
Простір включає м'які, тактильні елементи, медитативні звукові композиції та художні малюнки, спеціально розроблені для активної взаємодії. Кожен об'єкт інсталяції пропонує різні форми взаємодії: у просторі можна малювати, спостерігати, занурюватися у звукову терапію та просто відпочивати.
Простір "Теплі зв'язки". Фото: Микола Тимченко для "Рубрики"
"Теплі зв'язки" складаються з кількох зон:
Простір "Теплі зв'язки". Фото: Микола Тимченко для "Рубрики"
Над інтерактивним простором працювали українські митці:
Простір відкритий для відвідувачів з 30 листопада до 15 грудня у Національному музеї Тараса Шевченка.
А це точно працює?
Мистецький проєкт "Теплі зв'язки" стартував 28 листопада, на презентації простору зібралося понад 150 осіб.
Простір "Теплі зв'язки". Фото: Микола Тимченко для "Рубрики"
"Нам приємно, що на презентацію проєкту вдалося запросити наших друзів — професіоналів своєї справи, які також були змушені покинути власні домівки ще з 2014 року. Бачити в їхніх очах розуміння або легкий сум за домівкою завжди непросто. Саме такі моменти роблять нас чутливими й навіть дорослих повертають у дитинство, на рідне подвір'я, де грають друзі, де ти будуєш халабуду і мрієш: «Яким буде мій шлях, коли я виросту?»", — ділиться Діана Цимбал, менеджерка з комунікацій агенції та ГО Port of Culture.
Простір "Теплі зв'язки". Фото: Микола Тимченко для "Рубрики"
Вона відзначає, інтерактивний простір буде цікавим як дорослим, так і малечі.
"М'які, тактильні об'єкти викликають асоціації з комфортом, безпекою та дитинством. Вони допомагають знизити рівень стресу та сприяють створенню довірливого середовища. Це простий і ефективний спосіб нагадати людині про теплі почуття, які є важливими для відновлення. Історії людей, які пережили біду, додають особливого сенсу простору. Вони нагадують, що навіть у найскладніші часи підтримка, співчуття та взаєморозуміння допомагають долати труднощі", — говорить Діана Цимбал.
Простір "Теплі зв'язки". Фото: Микола Тимченко для "Рубрики"
Крім того, під час роботи простору буде впроваджена серія безоплатних майстер-класів. Події відбуватимуться для дітей та дорослих щовихідних. Розклад та реєстрація за посиланням.
У команді агенції та ГО Port of Culture сподіваються, що простору вдасться виконати свою головну задачу — допомогти людям знизити рівень тривоги та знайти емоційний комфорт.
Довідка:
Save the Children — міжнародна організація, що працює над захистом прав дітей у більш ніж 100 країнах. В Україні Save the Children працює в Україні з 2014 року. У співпраці з понад 25 партнерами, організація надала необхідну підтримку для понад 3,44 мільйона людей, зокрема близько 1,4 мільйона дітей. Діяльність організації спрямована на надання гуманітарної допомоги, освіти та психологічної підтримки дітям і їхнім родинам.
Данська рада у справах біженців (DRC) — провідна міжнародна гуманітарна організація з питань переміщення населення, яка надає підтримку біженцям та внутрішньо переміщеним особам під час переміщення, вигнання, повернення або поселення та інтеграції на новому місці. Представництво DRC працює в Україні з 2014 року. Після 24 лютого 2022 року DRC запустила багатосекторну підтримку для подолання масштабної гуманітарної кризи. За цей час DRC надала допомогу понад трьом мільйонам людей за такими напрямками, як: соціально-правовий захист, економічний розвиток, фінансова підтримка, забезпечення непродовольчими товарами, гуманітарне роззброєння та миробудівництво, а також відбудова житла.
БФ «Право на захист» — це провідна в Україні правозахисна організація, що надає багатоцільову допомогу ВПО, постраждалим від воєнних дій, біженцям, шукачам захисту та особам без громадянства. Фонд реалізовує програми з юридичної, психологічної та матеріальної підтримки ВПО та постраждалого від воєнних дій населення, а також надає соціальну допомогу й здійснює моніторинг захисту прав. Окрім того, БФ «Право на захист» сприяє соціальній згуртованості в громадах та економічній включеності ВПО й постраждалого населення.
Агенція та ГО «Port of Culture» — громадська організація, що об'єднує кураторів, митців та фахівців культурної сфери для розвитку проєктів, спрямованих на соціальні зміни через сучасне мистецтво.
Посланник президента США Стівен Віткофф у вівторок, 11 лютого, відвідав Москву, аби забрати американського вчителя Марка Фогеля.… Читати більше
Російський надзвуковий бомбардувальник у розвідувальній модифікації Су-24МР порушив повітряний простір Польщі. Інцидент стався у вівторок,… Читати більше
Спеціально до Дня закоханих, 14 лютого, Домівка врятованих тварин розробила оригінальні благодійні листівки з мешканцями… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ польову кухню «Марічка», яка призначена… Читати більше
У горах Чернівецької області у фотопастку лісівників потрапила рідкісна червонокнижна рись. Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька… Читати більше
Із 90 прикордонних населених пунктів на Сумщині через безпекову ситуацію евакуювали всіх дітей. З початку… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.