Президент запровадив санкції проти постачальників та розробників безпілотників для росії
2 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ, який розширює санкційний тиск на російську федерацію. Нові обмеження торкнуться фізичних та юридичних осіб, що сприяють зміцненню російської військової системи.
Про це пише Рубрика, посилаючись на вечірнє звернення Зеленського та сайт Офісу Глави держави.
"Сьогодні ж підписав указ про пакет санкцій проти російських та деяких інших фізичних та юридичних осіб, які працюють на російську військову систему", – повідомив український лідер.
Як зазначив Президент у своєму вечірньому зверненні, під санкції потрапили:
- Розробники, виробники та постачальники безпілотників для рф.
- Особи та компанії, які займаються ввезенням критичних компонентів до росії.
- Тренери та інструктори, що навчають операторів безпілотних літальних апаратів.
Загалом обмеження зачеплять понад сотню суб'єктів, які прямо чи опосередковано підтримують російську військову систему.
Президент наголосив, що Україна активно працює над синхронізацією своїх санкцій із заходами міжнародних партнерів.
Нові санкції є частиною широкої стратегії України щодо послаблення військових можливостей росії. Зокрема, обмеження у сфері виробництва та постачання безпілотників є критично важливими, враховуючи значну роль дронів у сучасних бойових діях.
Західні компоненти у ракетах та дронах рф
Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що нещодавно сили ППО збили над Україною північнокорейську ракету KN-23/24, якою російська федерація атакувала нашу країну. У ній було знайдено західні компоненти.
Також Кирило Буданов заявив, що західні компанії з виробництва напівпровідників не докладають достатніх зусиль для контролю своїх ланцюжків постачання, через що компоненти продовжують потрапляти у великих обсягах до росії, яка використовує їх для своєї зброї проти України.
А українські розвідники розкрили компонентну базу російського ударного дрона "Гербера", який імітує безпілотники "Шахеди" для перевантаження української протиповітряної оборони. У дроні також знайшли набір компонентів іноземних виробників.
США намагалися зупинити потік компонентів для ракет до рф, вживши жорстких заходів проти цих посередників. Наприкінці серпня Міністерство фінансів США оприлюднило санкції проти 400 суб'єктів за підтримку війни росії проти України, включаючи понад дюжину гонконзьких компаній. Але воно не звинуватило Analog чи інших американських виробників у порушенні експортного контролю, пише видання.
Як повідомлялось, від початку повномасштабного військового вторгнення в Україну ЄС застосував проти росії вже 14 пакетів персональних та секторальних економічних санкцій, щоб позбавити її доступу до високих технологій та спроможності фінансувати агресивну війну. При цьому Євросоюз приділяє велику увагу запровадженню "вторинних" санкцій, які мають запобігти спробам оминати санкції ЄС фізичними або юридичними особами, а також окремими країнами.
Окрім того, нещодавно США запровадили посилені санкції проти росії в IT-сфері.