Як пише Укрінформ, про це заявив на брифінгу в Берліні речник Міністерства оборони ФРН Мітко Мюллер, повідомляє Рубрика.
"Йдеться про постачання, оголошені ще в жовтні цього року в рамках пакета на 1,4 млрд євро", – сказав Мюллер.
Речник розкрив деякі деталі цього пакета. В ньому, серед іншого, будуть:
Мюллер нагадав, що загалом було розроблено близько 50 проєктів військової допомоги Україні, які мають бути реалізовані ще до кінця року. Тож постачання, за його словами відбуваються цими місяцями швидко.
Заступник речника федерального уряду Вольфганг Бюхнер нагадав, що цього року Німеччина виділила на військову допомогу Києву 8 млрд євро, загалом з початку повномасштабного вторгнення уже запланувала 28 млрд євро.
Він також повторив позицію федерального уряду.
По-перше, не говорити про Україну та досягнення миру за її спиною. Водночас у Берліні вважають, що просто перемир'я без відведення російських військ лише закріпило б анексію чотирьох українських регіонів. Але керівництво в Києві має вирішувати само, а не під тиском вказівок ззовні, додав Бюхнер.
По-друге, триматися існуючої позиції стосовно членства України в НАТО.
"Що стосується вступу України в НАТО, то позиція федерального уряду залишається незмінною: на наш погляд, мають силу рішення самітів НАТО в Бухаресті 2008 року, у Вільнюсі 2023-го та Вашингтоні 2024 року", – заявив Бюхнер.
Нагадаємо, канцлер ФРН Олаф Шольц прибув вранці 2 грудня до Києва з неанонсованим візитом. Відразу після прибуття він оголосив про те, що повідомить українському Президенту про пакет військової допомоги на суму 650 млн євро.
Незадовго до свого візиту Шольц говорив із Зеленським телефоном.
Допомога Німеччини
З початку повномасштабної війни Німеччина стала найбільшим постачальником військової допомоги Україні серед європейських країн. Зокрема, Берлін для підтримки українських військових передав:
Також відтепер є домовленість з Німеччиною про негайне посилення ППО. Угода передбачає домовленості, згідно з якими країни-підписанти робитимуть внески у спільні проєкти або фінансуватимуть власні проєкти, спрямовані на зміцнення спроможностей ППО Збройних сил України.
Так шоста із запланованих систем ППО IRIS-T від Німеччини надійде в Україну до кінця цього року.
Крім того, німецька компанія Rheinmetall передала ще 20 бойових машин піхоти Marder.
Також уряд Німеччини офіційно підтвердив фінансування постачання 30 безпілотних наземних комплексів (UGV) GEREON RCS для Збройних сил України.
Українська влада згодом проведе аудит наданої допомоги в рамках зимової "єПідтримки", і українцям, хто оформив… Читати більше
2 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що кадрові перестановки у Збройних силах, які нещодавно… Читати більше
Європейська комісія офіційно визнала Київську область "Регіональною Інноваційною Долиною", що ставить її в один ряд… Читати більше
Понад 250 млн грн накопичили українці за третій місяць дії програми "Національний кешбек", що вдвічі… Читати більше
Народна депутатка від Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Альона Шкрум вирішила припинити дію свого мандату, комітет Верховної… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що російська федерація має усвідомити злочини, які скоює в Україні.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.