Зеленський озвучив найважче питання перед переговорами з росією
Глава держави Володимир Зеленський вважає, що найважче питання, яке пов'язане з потенційними мирними переговорами з російською федерацією, це особа переговорника, бо наразі росія не хоче миру. Володимир Зеленський також сподівається, що адміністрація президента США Джо Байдена встигне наблизити запрошення в НАТО для України.
Про це повідомляє Рубрика із посиланням на брифінг після зустрічі з новим керівництвом європейських інститутів.
За його словами, заморожений конфлікт без сильної позиції для України призведе до того, що за кілька років володимир путін може повернутись і "зруйнувати нас повністю".
Що ж до того, яким може бути завершення війни, це залежить від початку переговорного процесу.
В інтересах України підійти до нього посиленою за допомогою партнерів:
- зі зброєю з Плану перемоги у достатній кількості,
- далекобійними ракетами,
- запрошенням до НАТО.
"Тільки тоді ми можемо сісти та спілкуватися. Хто за цим столом буде? Росія, Україна, ЄС та НАТО. Чому? Тому що ми бачимо себе як частину системи безпеки у цих союзах", – сказав Зеленський.
Він зазначив, що лише у цьому форматі розуміє, про що можна буде говорити з росією.
"До речі, найважче питання, яке нам належить вирішувати… особа, яка сидітиме навпроти. І якщо вона не захоче миру, не захоче бачити Україну в майбутньому незалежною країною, про що можна домовлятися з такою особою? Така моя позиція", – додав президент.
Володимир Зеленський також сподівається, що адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена встигне наблизити запрошення в НАТО для України.
За словами Зеленського, зустріч на рівні міністрів закордонних справ країн НАТО 3-4 грудня у Брюсселі може стати вікном можливостей для України, проте таких вікон було дуже багато. Але українська сторона хотіла б рекомендацій від міністрів щодо запрошення до Альянсу.
"Але ілюзій немає. Є ті ж скептичні країни, і США на сьогоднішній день входять, на жаль, у цей список. Не знаю, чи рекомендуватиме Байден.
Але наскільки мені відомо бачення держсекретаря Блінкена позитивніше. Але є німецька сторона, угорська", – сказав Зеленський.
Він також зазначив, що лише консолідований сигнал може бути позитивно сприйнятий усіма лідерами НАТО. А наступного тижня буде не остання нагода для України і в будь-якому випадку треба розраховувати на наступні кроки.
"Є два місяці у чинної влади США. Вона має вплив на тих небагатьох європейських скептиків. Я не бачу і більшість країн НАТО не бачать ризиків від рекомендацій щодо позитивного майбутнього членства України в НАТО. Це навіть не запрошення", – додав Зеленський.
Оцінки щодо можливого завершення війни
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна повинна зробити все для закінчення війни у 2025 році дипломатичним шляхом.
Глава держави також заявляв, що Україна підтримує дипломатію як шлях до закінчення війни. Але він наголошував, що це не повинно коштувати Україні 30% території.
В інтерв'ю SkyNews Зеленський також зробив заяву про припинення гарячої фази війни. На його думку, для цього НАТО повинне взяти під "парасольку" підконтрольну Україні територію. Решту територій, як вважає президент, потрібно повернути дипломатичним шляхом.
Проте Зеленський наголосив, що таку пропозицію Україні ніколи не пропонували.
За його словами, у самому запрошенні до НАТО мають бути зафіксовані міжнародно визнані кордони України. Але ніхто не пропонував Україні бути в НАТО тією чи іншою частиною.
"Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно взяти під парасольку НАТО підконтрольну нам територію України. Треба зробити це швидко. І тоді Україна зможе повернути дипломатичним шляхом окуповані території", – сказав Зеленський.
Як раніше повідомляла Рубрика, Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі.
Окрім того, Зеленський вважає, що підтримка США, зокрема новообраного президента Дональда Трампа, є ключовою для можливих перемовин України з росією щодо завершення війни, а також позицію "сильна Україна" назвав основою переговорів.
Варто додати, що російська федерація активізує спроби вплинути на політику західних країн у контексті війни проти України. На тлі невизначеності щодо подальшої політики Сполучених Штатів Кремль прагне скористатися ситуацією, щоб послабити підтримку України й нав'язати вигідні для себе умови мирних переговорів.