Про це повідомила Державна митна служба України, інформує Рубрика.
До переліку окремих видів товарів, визначеному постановою від 29 жовтня 2024 року №1261, входять мед натуральний, горіхи волоські, пшениця і суміш пшениці та жита (меслин), жито, ячмінь, овес, кукурудза, соєві боби, насіння ріпаку або кользи, насіння соняшнику, олія соєва та її фракції, олії соняшникова, сафлорова або бавовняна та їх фракції, олії ріпакова (із ріпака або кользи) або гірчична та їх фракції, макуха та інші тверді відходи і залишки, одержані під час добування рослинних або мікробних жирів і олій.
Починаючи з 1 грудня 2024 року за періодичними митними деклараціями, оформленими до 30 листопада 2024 року включно, оформлення доручень на навантаження окремих товарів на морські судна закордонного плавання та/або пропуск окремих товарів за межі митної території України не допускається.
Також із 1 грудня запроваджується контроль з боку митних органів фактурної вартості окремих товарів (крім випадків здійснення декларування товару на підставі форвардного контракту), заявленої у періодичній митній декларації, а при поданні додаткової декларації – на дату пропуску товару за межі митної території України.
У зв'язку з цим декларантами або уповноваженими ними особами з метою запобігання надання відмови в митному оформленні окремих товарів за додатковими деклараціями повинен контролюватись рівень цін товарів.
У разі, якщо на дату очікуваного пропуску товарів за межі митної території України фактурна вартість за періодичною митною декларацію буде нижчою, ніж вартість цього товару, розрахована згідно з мінімально допустимими експортними цінами, визначеними відповідно до статті 19-2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", для вивезення товарів має подаватись нова митна декларація з рівнем ціни, що перевищує мінімально допустимі експортні ціни на відповідні товари.
Мінімально допустимі експортні ціни застосовуються з дня, наступного за днем їх розміщення на офіційному вебсайті Мінагрополітики.
Для забезпечення виконання вимог прийнятих законодавчих актів Мінагрополітики розраховано мінімально допустимі експортні ціни на окремі види товарів на червень-листопад місяці, які затверджено наказом Мінагрополітики від 11 листопада 2024 року № 4089.
Довідка
З метою мінімізації схем порушення законодавства України під час експорту окремих видів товарів, виведення значної частини економіки з тіні та збільшення надходжень до Державного бюджету Кабінет Міністрів України на період дії воєнного стану запровадив режим експортного забезпечення, що полягає у встановленні особливостей здійснення операцій з експорту окремих видів аграрної продукції.
Нагадаємо, у жовтні цього року Україна експортувала 6,6 млн т аграрної продукції. Це на 33,8% більше, ніж у вересні 2024 року.
А у сезоні 2024/25 років Україна продовжує демонструвати значний прогрес у галузі експорту замороженої малини, наближаючись до світових лідерів — Сербії та Польщі. Протягом перших трьох місяців сезону, з липня по вересень, обсяг експорту замороженої малини та ожини досяг 28 тисяч тонн.
Окрім того, повідомлялось, що український часник з'явився у продажу в Японії. Імпорт почала японська компанія MVM Shoji з Кобе.
2 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ, який розширює санкційний тиск на російську федерацію.… Читати більше
2 грудня під час зустрічі президента Володимира Зеленського з канцлером Олафом Шольцом сторони досягли домовленості,… Читати більше
Російсько-окупаційні війська посилюють захист Кримського мосту, розташованого в Керченській протоці, та встановлюють нові вежі з… Читати більше
У другій половині дня та ввечері 2 грудня російські загарбники атакували Кривий Ріг Дніпропетровської області… Читати більше
Наприкінці листопада на стримінговому сервісі Paramount+ відбулася прем’єра шпигунського серіалу "Агенція". Одну з ключових ролей… Читати більше
Вищий антикорупційний суд конфіскував майно колишнього керівника підприємства "Мотор Січ" В’ячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.