"Українську книжкову поличку" відкрили у Брунеї
У бібліотеці Бюро мови та літератури брунейського міста Муара з'явилась "Українська книжкова поличка".
Про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Сінгапурі, передає Рубрика.
У чому проблема?
Проєкт "Українська книжкова поличка" реалізується під патронатом Першої Леді України Олени Зеленської спільно з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та інформаційної політики України, а також Українським інститутом книги.
Цей проєкт втілюють для того, аби іноземці глибше розуміли українську історію та сучасність нашої країни.
Олена Зеленська вказує, що проєкт розвивають і для тих українців, які опинилися за кордоном через війну, і для української мови, адже "вона має право звучати й бути почутою".
Яке рішення?
"Українську книжкову поличку" відкрили у бібліотеці Бюро мови та літератури брунейського міста Муара.
Як це працює?
Книжки для наповнення полички передала надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Сінгапур Катерина Зеленко.
Як пише видання Borneo Bulletion, виконуючий обов'язки директора Бюро мови та літератури Хаджі Мохд Алі бін Хаджі Радін підкреслив силу літератури у подоланні культурних розривів між Брунеєм та Україною.
Він наголосив на значенні книжкової полички як мосту, що з'єднує два народи через їхню спільну любов до літератури та культури.
"Подаровані книги, що охоплюють широкий спектр тем, таких як політика, історія, економіка, мистецтво та культура, збагатять колекцію бібліотеки та нададуть читачам глибше розуміння культурної спадщини та прогресу України", – пише видання.
Посол України Катерина Зеленко висловила сподівання, що подаровані книги познайомлять брунейську громаду з українськими письменниками.
Посольство подякувало брунейському Міністерству культури, молоді та спорту та Мовно-літературному бюро за співпрацю та підтримку.
Нагадаємо, дружина Президента Олена Зеленська передала добірку книг до бібліотеки Ватикану, з яких сформують українську книжкову поличку.
Окрім того, у Колумбії в університеті Ла Сабана відкрили першу в цій країні Українську книжкову поличку.
Також повідомлялось, що у Музеї церковної спадщини (Bažnytinio paveldo muziejus) у Вільнюсі 12 листопада відбулася презентація україномовного аудіогіда, який став четвертим у Литві, а також інформаційного видання музею українською мовою.