Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передає Рубрика.
"Минулого тижня Верховною Радою України були підтримані зміни до базового закону про протидію домашньому насильству №10249, запропоновані Міністерством соціальної політики.
Передбачається, що відтепер у випадках домашнього насильства фахівці соціальної сфери можуть активно пропагувати сімейну медіацію", – йдеться в повідомленні.
Також постраждала жінка з дитиною не змушена більше перебувати у шлюбі, поки дитині не виповнився один рік.
Крім того, відтепер оцінку ризиків у родині мають проводити не лише представники правоохоронної системи, але і представники соціальної сфери.
За словами заступниці міністра соціальної політики Уляни Токарєвої, основне завдання Мінсоцполітики у сфері протидії домашньому насильству:
Для цього в кожній громаді мають працювати спеціалізовані служби. Наразі їх 1100.
Наступного року планується переглянути корекційні програми для кривдників, які стануть доступними у кожній громаді, щоб людина, яка вчинила насильство і хоче виправити ситуацію, змогла це зробити.
Окрім цього, міністерство удосконалює систему реагування та надання послуг для людей, які постраждали від насильства, а також для кривдників. Так, протягом чотирьох років надається державна субвенція на розвиток спеціалізованих служб. У 2024 році громади за рахунок державних коштів закуплять 103 автівки, облаштовані для людей з інвалідністю.
Нагадаємо, щороку з 25 листопада по 10 грудня в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" суспільство об'єднується, щоб підвищити обізнаність людей про проблеми насильства, а також сприяти активним діям для його запобігання та подолання.
Жінок, що зазнають домашнього чи гендерно зумовленого насильства, на шляху до отримання підтримки зупиняє багато перешкод. Серед найбільших труднощів — страх залишити вже звичну ситуацію, хоч вона і травмує, відсутність допомоги від оточення та побоювання за безпеку своїх дітей.
Часто жінки не мають коштів для того, щоб розпочати жити окремо від кривдника, ба більше — проблеми виникають навіть із транспортом, за допомогою якого можна б було швидко та без ризику залишити небезпечне місце. "Рубрика" розповідає про ініціативу, яка допомагає жінкам втекти від кривдника й зробити це безпечно. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Транспорт — це про безпеку: як на Полтавщині соціальне таксі рятує жінок від насильства".
Як повідомлялось, в Україні зросла майже на 80% у порівнянні з минулим роком кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства.
Сполучені Штати Америки виділяють Україні новий пакет військової допомоги на 500 млн доларів. Про це… Читати більше
Президент Володимир Зеленський під час виступу на засіданні у форматі "Рамштайн" заявив, що Україна робить… Читати більше
Армія російської федерації 9 січня завдала авіаудару по Херсону. Внаслідок ворожої атаки є влучання і… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський 9 січня прибув на військову базу Рамштайн у Німеччині, де візьме… Читати більше
У найближчі місяці великий багатоквартирний будинок в місті Тростянець на Сумщині буде забезпечений теплом з… Читати більше
Верховна Рада на засіданні 9 січня ухвалила законопроект №12076 Про зміни до Закону "Про військовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.