Про це повідомляє Рубрика з посиланням на її інтерв'ю ANSA.
"Досі дискусія точилася навколо того, які країни готові відправити солдатів в Україну, а які ні. Я вважаю, що нічого виключати не можна і в цьому питанні слід зберігати певну стратегічну двозначність", – заявила Каллас у першому інтерв'ю на новій посаді.
На її думку, "свою роль зіграти" могла б Європа, якщо вдасться вийти на припинення вогню з необхідністю відправки військ для перевірки його дотримання.
"Вибір у цьому плані в будь-якому випадку залишається за Україною", – додала вона.
Вона також розповіла, що вже наводить мости із майбутньою новою адміністрацією США.
"Але, коли я чую повідомлення від держав-членів, які провели переговори з адміністрацією Трампа… вони більше не кажуть, що покласти край цій війні легко. Можливо, нам слід запитати себе, чи не корисне перемир'я росіянам, щоб вони не відмовилися від своїх цілей.
Тому що Україні зараз важко, але ми переоцінюємо Москву: їхня економіка вступила у важку фазу – санкції, дефіцит, інфляція та нестача кадрів", – сказала Каллас і наголосила, що підтримка України в інтересах США, оскільки перемога москви посилить Китай, Іран та Північну Корею.
А Володимир Зеленський під час брифінгу за підсумками зустрічі з головою Європейської ради Антоніу Коштою зазначив, що половина союзників України припинить свою підтримку, якщо підняти питання введення військ партнерів на територію нашої країни.
"Ми ніколи не попросимо ввести війська на нашу територію. Я вже неодноразово відповідав, чи хочемо ми. Так, звичайно, ми будемо щасливі (такій допомозі – ред.) проти російського вторгнення. Бо він (Путін – ред.) з Північною Кореєю і з Іраном є союзниками.
А ми самі воюємо. Так, за допомогою партнерів, але ми самі…. І якщо я підніму це питання з ЄС, з НАТО: будь ласка, нам потрібні ваші війська…
Якщо я підніму це питання, одразу половина наших союзників припинять свою підтримку. Ось чому я не можу ризикувати", – сказав Зеленський.
Проте, додав глава держави, Україна не може бути проти будь-якої підтримки з боку партнерів.
Відправка військ в Україну
Раніше французький лідер Еммануель Макрон заявив про можливість введення війська на територію України. Це викликало дискусію серед союзників України.
Пізніше Франція пояснила, що не йдеться про безпосередню відправку військ для участі в бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Серед них Литва, Латвія, Естонія та Канада.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступили із заявами, що не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали у Білому домі США, Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Як пише Le Monde, після перемоги Дональда Трампа на виборах у США дискусії поновилися. Зокрема, нібито Париж та Лондон можуть очолити іноземний військовий контингент. За даними джерел, дебати засекречені, але активізувалося обговорення можливої відправки як регулярних військ, так і приватних військових компаній.
Тим часом, міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі заявив, що позиція не змінилася і Лондон не має наміру відправляти війська в Україну.
Ідея про європейські війська, ймовірно, також може міститись у плані Трампа. Згідно з публікацією The Telegraph, новий американський президент може закликати Євросоюз та Великобританію направити війська для забезпечення буферної зони між Україною та росією по лінії розмежування, якщо буде досягнуто перемир'я.
З тимчасово окупованих територій у межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA… Читати більше
Українські захисники сьогодні, 7 січня, атакували командний пункт російських військ у Курській області. По ньому… Читати більше
Українські військові тримають оборону на західній околиці міста Курахове на Донеччині. Про це повідомив речник… Читати більше
Вже понад 11 млн заявок надійшло на отримання 1000 грн за програмою Зимова єПідтримка. Понад… Читати більше
На українських тимчасово окупованих територіях у дошкільних установах та освітніх закладах так звані "адміністрації" отримали… Читати більше
Аварія російських танкерів "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239" у Керченській протоці 15 грудня призвела до масштабного забруднення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.