Її слова цитує портал Interpressnews, передає Рубрика.
У зверненні в неділю, 1 грудня, Зурабішвілі попередила про можливі провокації на антиурядових протестах, за якими може стояти грузинська Служба державної безпеки.
"Я отримала кілька повідомлень у різних формах, які пов'язані з тим фактом, що грузинські бійці з України збираються начебто прибути до Грузії, або вже прибули для того, щоб долучитися як військові до протесту", – сказала вона після цього.
Зурабішвілі наголосила, що такі повідомлення – "пряма провокація".
"Такого не відбувається, ніхто в це не повірить, оскільки це прямо спрямовано проти протесту. Це те, що найбільше турбує правлячу партію", – підкреслила грузинська президентка.
Раніше ЗМІ поширили заяву такого собі "військового комітету Кавказького союзу" про те, що грузинські бійці готові захистити населення Грузії "будь-яким способом" та нібито "чекають сигналу від президента Грузії".
Що нібито командири низки грузинських підрозділів, що захищають Україну, хочуть повернутися на батьківщину, де громадяни протестують проти керівної партії "Грузинська мрія".
Що наразі відбувається у Грузії?
Увечері 1 грудня на площі Руставелі в Тбілісі триває мітинг демонстрантів проти рішення влади заморозити переговори про вступ країни до Європейського союзу до 2028 року. Поруч фіксуються загони силовиків.
Зазначається, що учасники акцій протесту на проспекті Руставелі біля будівлі парламенту перекрили рух.
За даними грузинських ЗМІ, був мобілізований загін спеціального призначення в районі площі Свободи, зокрема біля пам'ятника Георгію-Побєдоносцю.
Також там були помічені водомети, які підготували співробітники правоохоронних органів, вірогідно для застосування під час чергового розгону мітингу.
Поліцейський кордон стоїть на двох вулицях (Читадзе та Чичинадзе), розташованих по обидва боки від будівлі парламенту.
Нижче них триває мітинг, який зібрав велику кількість демонстрантів.
Як передає "Ехо Кавказа", частина протестувальників перейшла від будівлі парламенту на Руставелі до Громадського мовника. Там було перекрито дорогу, триває акція.
Активісти наразі не використовують феєрверки системно, як це спостерігалося у ніч проти 1 грудня. Тоді демонстранти запускали салюти у бік силовиків, які використовували водомети під час спробу розгону мітингувальників.
Що передувало?
Нагадаємо, 26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія "Грузинська мрія", яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні.
Також президент Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція не визнали результати.
А з 28 листопада у низці міст Грузії, зокрема у Тбілісі, розпочалися масові акції протесту після заяви прем'єра, що уряд відмовляється від переговорів про вступ країни до ЄС до 2028 року.
Проте протести у Тбілісі стали розганяти силовики, зокрема із застосуванням димових шашок, сльозогінного газу та водометів. Були травмовані десятки активістів.
МЗС України засудило силовий розгін протестів у Грузії.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.