Вогняний їжак (Asthenosoma varium) зі шматком блакитного пластику
Про це повідомляє Bloomberg, передає Рубрика.
Прогрес у питанні був заблокований невеликою групою переважно нафтовидобувних країн, включаючи російську федерацію.
Ці країни виступили проти нових обмежень, стверджуючи, що обмеження видобутку та хімічних речовин виходять за межі мандату Комітету, який впродовж тижня засідав у південнокорейському місті Бусан.
Зазначається, що переговори, які розпочалися ще в 2022 році, були спрямовані на розв'язання проблем, пов'язаних зі зростанням обсягів пластикових відходів.
За прогнозами Організації економічного співробітництва та розвитку, виробництво пластику зросте приблизно на 60% до 736 мільйонів тонн до 2040 року.
Нещодавні дослідження показали, наскільки токсичними є ці матеріали, які накопичуються в морських і наземних екосистемах, а також у людському тілі.
Більшість країн виступили за юридично зобов'язуючий договір, в якому наполягають на:
Як повідомлялось раніше, країни світу на Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29) у Баку домовилися про нову кліматичну угоду, яка передбачатиме фінансову допомогу країнам, що розвиваються, але в значно менших обсягах, ніж вони сподівалися.
Забруднення пластиком
Нагадаємо, активісти Greenpeace виявили в одному зразку з Саргасового моря майже 1300 фрагментів мікропластику.
А команда вчених виявила на дні Середземного моря неподалік від Італії найвищі показники рівня мікропластику, які будь-коли фіксувалися на морському дні.
Також, як показали нові дослідження, його виявили ще й у хмарах на вершинах двох японських гір.
Зазначимо, що за даними Державного об'єднання наукових і прикладних досліджень Австралії (CISRO), на дні Світового океану може бути більше 14 мільйонів метричних тонн мікропластика. Ще частина – на поверхні.
Раніше також повідомлялось, що італійські науковці вперше виявили мікрочастинки пластику за межами травної системи — їх знайшли у людській плаценті.
А також вчені виявили мікропластик в артеріях людей, які мають атеросклероз, і пов'язали це з ризиками для пацієнтів.
Окрім того, турецькими вченими, було проведено дослідження, в результаті якого було виявлено здатність мікропластику проникати в клітини мозку.
Німецький виробник зброї Rheinmetall передав Україні ще п’ять новітніх десантно-штурмових машин Caracal. Про це повідомляє… Читати більше
“Укрпошта” повністю завершила автоматизацію своїх сортувальних потужностей. Дві останні автоматичні лінії запрацювали на терміналах у… Читати більше
Булава XV століття, яку знайшли під час міжнародної археологічної експедиції "Фортеця Тягинь" відтепер має репліку.… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України безпілотні авіаційні комплекси… Читати більше
10 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Польщі Дениса Шмигаля і Дональда Туска. Сторони… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) з метою врегулювання… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.