Про це повідомляє "Эхо Кавказа", посилаючись на заяву грузинської президентки, цитує Рубрика.
«Завтра суспільство та політичні партії зустрінуться зі мною. Разом ми керуємо політичним процесом, яким керуєте ви зовні, на вулиці та в різних сферах суспільства… Я буду на чолі політичного процесу, залишаючись вашим президентом. Легітимного парламенту немає, тому нелегітимний парламент не може обрати нового президента, тож не може бути інавгурації. Мій мандат діє доти, доки не буде законно обраний парламент, який законно обере когось замість мене. Я з вами і буду з вами», – заявила Зурабішвілі.
Президентка Грузії вважає, що у країні закріплюється російська система, проти чого масово протестують громадяни.
«Існує систематичне насильство проти демонстрантів, є систематичне насильство над народом Грузії, який позбавлений права голосу на виборах. У них крок за кроком відбирали всі інститути в країні. Російська система закріплюється в Грузії, і саме це населення Грузії цими днями масово протестує в Тбілісі. І що є дуже новим для Грузії, протести поширюються на всі великі міста країни», – сказала вона в інтерв'ю Deutsche Welle.
За словами Зурабішвілі, протести також зростають серед державних службовців: люди йдуть у відставку, зокрема в дипломатичній спільноті, особливо в посольствах у Європейському Союзі.
«Це масовий загальнонаціональний протест проти узурпації влади і спроби перетягнути Грузію в Росію», – заявила президентка.
Тим часом в.о. посла Грузії в Італії Іраклій Векуа оголосив про свою відставку. Раніше про рішення піти у відставку через незгоду з політикою грузинської правлячої партії щодо вступу до Євросоюзу заявили посол Грузії в Нідерландах Давид Соломонія та посол Грузії у Болгарії Отар Бердзенішвілі.
Парламентські вибори у Грузії
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала це голосування "російським" і "тотально сфальсифікованим".
28 жовтня і 4 листопада перед будівлею грузинського парламенту проходили мітинги прихильників опозиції проти результатів парламентських виборів. Зокрема один із лідерів партії "Єдність — Національний рух" Георгій Вашадзе, виступаючи на мітингу, заявив, що грузинська опозиція вимагає повторних виборів, які проведе міжнародна адміністрація.
Прокуратура Грузії розпочала розслідування фактів можливої фальсифікації парламентських виборів на основі звернення Центральної виборчої комісії від 30 жовтня 2024 року за статтею 164 (3) КК Грузії – "фальсифікація виборів". Відомство викликало президентку Саломе Зурабішвілі на допит, бо вона стверджувала, що має докази фальсифікацій. Зурабішвілі не прийшла в прокуратуру.
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше
2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.