fbpx
Сьогодні
12:56 30 Лис 2024

Українські війська отримають броньований екскаватор-навантажувач JCB HMEE

Армійський екскаватор HMEE-1. Фото: JCB

Міністерство оборони України офіційно кодифікувало та дозволило до використання у військах швидкісний броньований екскаватор-навантажувач JCB HMEE (High Mobility Engineer Excavator). Ця машина визнана однією з найефективніших у багатьох арміях світу.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міноборони.

Як розповідають у відомстві, JCB HMEE є високомобільним інженерним екскаватором, розробленим для виконання різноманітних завдань у складних умовах.

"Екскаватори JCB HMEE добре себе зарекомендували під час виконання спеціальних робіт у складних умовах і стоять на озброєнні багатьох передових армій світу", – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Армійські екскаватори HMEE-1

Армійські екскаватори HMEE-1. Фото: JCB

Характеристики екскаватора:

  • Вага: близько 16 тонн.
  • Швидкість: до 100 км/год, що робить його одним із найшвидших у своєму класі.
  • Захист: відповідає стандартам STANAG, забезпечуючи надійний захист екіпажу від уражень.
  • Прохідність: повний привід, управління усіма чотирма колесами та блокування диференціалів дозволяють працювати на бездоріжжі.
  • Спеціальні системи: підвіска і гальма адаптовані для військових умов, що гарантує безпеку та контроль під час виконання завдань.
  • Комфорт: кабіна обладнана ергономічними елементами, системою кондиціонування для забезпечення продуктивності оператора.
Інженерні машини NM189 Ingeniorpanservogn

Інженерні машини NM189 Ingeniorpanservogn українських військових у Польщі. Квітень, 2023. Фото: Міноборони Норвегії

JCB HMEE призначений для виконання інженерних робіт, включаючи:

  • зведення укріплень;
  • розчищення територій;
  • облаштування переправ та укриттів;
  • забезпечення швидкого доступу до важкодоступних ділянок.

Включення JCB HMEE до військового арсеналу України забезпечить підвищення оперативності виконання інженерних завдань у зоні бойових дій, а також збільшить рівень захисту персоналу під час виконання робіт.

Нагадаємо, що станом на жовтень цього року Міністерство оборони України кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони 70 інженерних засобів.

З них 47 вітчизняного та 23 іноземного виробництва. Понад 40 засобів було кодифіковано упродовж третього кварталу 2024 року.

Окрім того, оборонне відомство кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони розроблену вітчизняними інженерами навчальну інтерактивну тренінгову систему UNITS. Вона призначена для проведення індивідуальних та групових тренувань з вогневої підготовки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: