fbpx
Сьогодні
16:39 30 Лис 2024

Коаліція з розмінування узгодила Дорожню карту допомоги Україні на наступні дев’ять років

English version here

Фото: Getty Images

На дев'ятій зустрічі Коаліції з розмінування, яка відбулась під головуванням Литовської Республіки та Ісландії, учасники обговорили потреби України в техніці та озброєнні й узгодили Дорожню карту допомоги на 2025–2034 роки.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.

Загалом захід зібрав представників 14 країн, а також посадовців структури НАТО з допомоги Україні (NSATU) та Групи сприяння безпеці України (SAG-U).

Представники Литви та Ісландії заявили про продовження підтримки України та подальшу координацію зусиль партнерів у рамках Коаліції.

Руслан БерегуляДмитро Герега та Максим Комісаров подякували міжнародним партнерам за систематичну та стійку підтримку в боротьбі з наслідками війни. 

«Забруднення земель України вибухонебезпечними предметами та вибухонебезпечними залишками війни є однією з найбільших загроз для мирного населення. Необхідні рішучі дії та додаткові зусилля для очищення територій, захисту людей та забезпечення стабільності в постконфліктний період», – зазначив полковник Руслан Берегуля та закликав приєднатися до Коаліції з розмінування країни, які ще не є її учасниками.

Він також поінформував про поточний та перспективний стан закупівель відповідно до озвучених потреб. Йшлося про уточнення пропозицій учасників Коаліції щодо внесків у підготовку та оснащення підрозділів з розмінування, обговорення списку критичної потреби у матеріально-технічних засобах. 

Генерал-майор Дмитро Герега підкреслив важливість міжнародної допомоги: 

«Завдяки допомозі іноземних партнерів ми посилюємо спроможності Збройних Сил України для ефективного ведення бойових дій та відсічі збройної агресії росії. Спільними зусиллями ми  наближаємо нашу перемогу та в підсумку мирне та безпечне майбутнє України».

За підсумками 2024 року в рамках Коаліції інженерним підрозділам ЗСУ було передано:

  • 40 бронетранспортерів М113,
  • понад 200 систем протидії безпілотникам,
  • закуплено та передано 118 позашляховиків та 240 міношукачів для виконання завдань бойового розмінування.

Як раніше повідомляла Рубрика, оновлену концепцію «Коаліції з розмінування» у Вільнюсі презентував Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас.

Концепція включає в себе:

  • елементи «гуманітарного розмінування» звільнених окупованих територій
  • «бойове розмінування» на лінії зіткнення з ворогом.

За словами Арвідаса Анушаускаса, для литовської сторони реалізація цього питання є основним пріоритетом в наданні допомоги Україні на 2024-2026 роки. До протимінної коаліції, очолюваної Литвою, наразі мають намір приєднатися 22 країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: