Новини

Зеленський: Щоб зупинити гарячу фазу війни, потрібен захист НАТО над підконтрольною частиною України

Президент Володимир Зеленський вважає, що вступ України до НАТО може допомогти зупинити гарячу фазу війни, яку розпочала росія. А окуповані території можна повернути "дипломатичними шляхами".

Про це Зеленський заявив у інтерв'ю Sky News, цитує Рубрика.

"Ви не можете давати запрошення тільки частині країни. Тому що тоді ви визнаєте, що лише це територія України, а інша – росія. Юридично ми не маємо права визнавати окуповані території територіями росії. І тут не можна помилятися в цьому", – сказав президент.

За його словами, у самому запрошенні до НАТО мають бути зафіксовані міжнародно визнані кордони України. Але ніхто не пропонував Україні бути в НАТО тією чи іншою частиною.

"Якщо ми хочемо зупинити гарячу фазу війни, нам потрібно взяти під парасольку НАТО підконтрольну нам територію України. Треба зробити це швидко. І тоді Україна зможе повернути дипломатичним шляхом окуповані території", – сказав Зеленський.

Як раніше повідомляла Рубрика, Україна закликала НАТО надати їй запрошення на вступ до Альянсу на засіданні, яке відбудеться 3-4 грудня у Брюсселі.

Що відомо про вступ України до НАТО

Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна. У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.

Також 9-11 липня 2024 року у столиці Сполучених Штатів Америки Вашингтоні відбувся 75-й ювілейний саміт НАТО, на якому лідери країн-союзників ухвалили низку рішень, що стосуються України. Вони заявили, що на Україну чекає "незворотний шлях" до членства в Альянсі.

Та вже у жовтні в адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія. Водночас у Сполучених Штатах хочуть домогтися від інших партнерів "такої самої терміновості й внеску" щодо допомоги Україні, як у США.

Своєю чергою генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.

Перед цим 17 жовтня президент України Володимир Зеленський представив План перемоги, який складається із 5 пунктів і 3 таємних додатків. Зокрема, першим пунктом плану є запрошення України до НАТО вже заразВ ОП пояснили, що у додатках також йдеться про удари по росії та зброю, яка для цього необхідна.

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні створили телеграм-канал для працевлаштування людей з інвалідністю: для чого це рішення

Телеграм-канал, де розміщуватимуть вакансії для людей з інвалідністю, ініціювала перекладачка з жестової мови Ольга Буназів.… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Умєров заявив про розгортання у бригадах ЗСУ на фронті роботизованих підрозділів

В Україні розгорнуть у складі бригад Збройних сил на фронті повноцінні роботизовані підрозділи з урахуванням… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Іноземна допомога має просувати інтереси США, це не благодійність: Рубіо про USAID

В Адміністрації Дональда Трампа запевняють, що не збираються припиняти всю міжнародну допомогу, проте вона повинна… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Вибори надзвичайно важливі, але відбудуться тільки після скасування воєнного стану, – Зеленський

Вибори в Україні дуже важливі, але вони можуть відбутися лише після закінчення гарячої фази війни… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

До України приїхав британський глава МЗС Леммі: він оголосить про нову допомогу

5 лютого в Україну завітав з візитом міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі, який анонсує… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Голос з окупації: “гарячій лінії” Східного Варіанта виповнився рік

У лютому 2024 року онлайн-медіа “Східний Варіант” запустило гарячу лінію “HelpPrint” для надання інформаційної допомоги… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.