Про це повідомляє Міністерство закордонних справ, передає Рубрика.
Заяву було виголошено в межах 29-ї сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї.
У зовнішньополітичному відомстві зазначили:
"Цілком поділяємо позицію про те, що використання хімічної зброї та хімічних засобів боротьби із заворушеннями у якості методу ведення війни становить грубе порушення норм міжнародного права та ставить під загрозу досягнення світу, вільного від хімічної зброї".
У МЗС нагадали, що нещодавній звіт Організації із заборони хімічної зброї підтвердив наявність у наданих Україною доказах, що були відібрані на лінії фронту, хімічних елементів, які відносяться до хімічних засобів боротьби із заворушеннями та регулярно застосовуються російською федерацією в порушення вимог Конвенції про заборону хімічної зброї.
"Спільна заява привертає окрему увагу до цих порушень – численних повідомлень про використання Російською Федерацією хімічних засобів боротьби із заворушеннями та інших токсичних хімічних речовин на лінії фронту в Україні.
Українська сторона задокументувала у період з лютого 2023 року 4 950 випадків застосування Російською Федерацією боєприпасів, які містять небезпечні хімічні речовини", – зазначили у відомстві.
У МЗС додали, що у спільній заяві держави-учасниці підтвердили готовність підтримувати зміцнення потенціалу Технічного секретаріату ОЗХЗ надавати допомогу Україні та реагувати на застосування хімічної зброї під час війни проти України.
Довідка
росія втратила своє місце у Виконавчій раді ОЗХЗ. За результатами голосування, проведеного в ході 28-ї конференції держав – учасниць організації від Східноєвропейської групи місця у виконавчій раді ОЗХЗ отримали Литва, Польща та Україна.
Наразі росію другий рік поспіль не обрали до виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).
Нагадаємо, українські військові, які відбивають російську агресію у Запорізькій області, стикнулися із новою загрозою – використанням окупантами отруйного газу як зброю.
Співробітник української розвідки на умовах анонімності повідомив, що росіяни використовують різновид CS – сльозогінний газ, який використовується під час масових заворушень і може тимчасово вивести людину із ладу через подразнення очей, носа, легенів та шкіри.
Зазначається, що Конвенція ООН про заборону хімічної зброї забороняє використання засобів боротьби із масовими заворушеннями під час війни.
Як повідомлялось, компетентними органами України були зафіксовані летальні випадки від гострого отруєння невідомою хімічною речовиною.
Більшість боєприпасів (82%), які були застосовані, – це ручні газові гранати типу К-51 та РГ-В0 (31% у червні 2024 року), які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання у якості засобів ведення війни.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 29 листопада з'їздив на Покровський та Курахівський напрямки. Було прийнято низку… Читати більше
Представники World Central Kitchen у львівському прихистку по вул. Тернопільській облаштували сучасний кухонний блок та… Читати більше
Чи можна не платити податки, а донатити? Коли медіа готові безкоштовно писати про соціальні проєкти… Читати більше
Україна повернула тіла 502 військовослужбовців, які загинули на війні. Це оборонці, які брали участь у… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Обговорили нещодавній дзвінок… Читати більше
26 листопада на YouTube-каналі благодійного проєкту Behind Blue Eyes презентували короткометражні стрічки, які знімали діти… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.