У Львові для мешканців одного з прихистків облаштували сучасний кухонний блок
Представники World Central Kitchen у львівському прихистку по вул. Тернопільській облаштували сучасний кухонний блок та забезпечили його усім необхідним.
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає Рубрика.
У чому проблема?
У Львівській міській територіальній громаді офіційно зареєстровано 97 333 внутрішньо переміщені особи. У міських прихистках мешкає 1347 осіб.
Проте, прихисток на вул. Тернопільській гуртожиткового типу повноцінної кухні не мав.
Яке рішення?
Представники World Central Kitchen з перших днів війни допомагали вимушено переміщеним українцям і забезпечували їх харчуванням.
Також вони це робили у міських прихистках, де не було змоги готувати їжу.
У прихистку на вул. Тернопільській WCK самі зголосились зробити кухню та забезпечили її усім необхідним.
Як це працює?
Так у актовому залі звели додаткову стіну, обладнавши ще одне приміщення, де розмістили весь необхідний кухонний інвентар:
- електричні кухонні плити,
- кухонну витяжку,
- холодильники,
- робочі поверхні,
- зону мийки.
Стіни задекорували композиційними малюнками (овочі, фрукти) та зобразили карту України з них.
Під час відкриття шеф-кухар організації разом із мешканками приготували ароматний суп, яким пригостили мешканців прихистку.
Відкриття кухні символічно присвятили Дню подяки, адже значна частина донорів WCK – американці, які своєю допомогою демонструють солідарність з українцями.
"Ця кухня – це перший крок реалізації проекту World Central Kitchen місії в Україні зі створення соціальних кухонь. Організація працює від початку повномасштабного вторгнення і займалась допомогою в Україні, надавала гаряче харчування, продуктові набори. Вже 2,5 роки організація продовжує свою роботу в Україні і трохи змінює свій формат – хоче надати можливості людям, які змушені були залишити домівки та переїхати в інші міста, зараз живуть у непростих умовах, втратили дім і мусять жити у гуртожитках. Тому ми хотіли створити затишне та зручне місце, де б родини могли готувати смачну та якісну їжу для своїх сімей.
Такі кухні будемо ще відкривати у Запоріжжі, в Кривому Розі, у Миколаєві. Львів став першим в реалізації цього проекту – 2,5 роки наш львівський партнер годував обідами і вечерями мешканців цього шелтеру, було надано 160 тис порцій за цей час.
Зараз ми сподіваємось, що це буде місце, де люди будуть збиратись разом, готувати, споживати їжу і приємно згадувати наш фонд", – коментує Юлія Стефанюк, сеньйор едвайзер WCK.
В знак подяки мешканка прихистку із Харкова пані Галина спекла кекси і пригостили всіх учасників відкриття.
"Нам дуже приємно, що Львів зміг стати для багатьох мешканців другим рідним домом, що ми маємо чимало партнерів та інституцій, котрі готові допомагати з облаштуванням якісних умов для проживання осіб, що змушені були переїхати через війну.
Ми і надалі будемо докладати зусиль, аби у всіх наших прихистках були належні умови проживання, якісні засоби для дитячого дозвілля та розвитку. Вдячні World Central Kitchen за допомогу за ці роки війни, а також за створення такої атмосферної та приємної кухонної зони в прихистку на вул. Тернопільській", – зазначив Володимир Головатий, директор Центру соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осіб.
Як повідомлялось, у Київській області сім родин, житло яких зруйнували росіяни, отримали ключі від нових осель. Дружина Президента Олена Зеленська також відвідала "Містечко Хансена" на Київщині для внутрішньо переміщених осіб.
Нагадаємо, організація Helping to Leave запустила кампанію на підтримку українців з тимчасово окупованих територій "Мій дім помістився в чашку".