Про це повідомило Міністерство соціальної політики України, передає Рубрика.
У чому проблема?
Для допомоги новоспеченим батькам у догляді за малечею у 2019 році в Україні було запроваджено новий вид соціальної допомоги – "муніципальна няня", грошова допомога молодим сім'ям від Уряду країни.
"Муніципальна няня" – це фізична, юридична або особа-підприємець, яка надає послуги няні, з якою батьки укладають угоду або договір про догляд за дитиною. Фактично це няня, яка надає послуги, декларує свої доходи та платить податки.
Аналіз нових потреб громадян, викликаних повномасштабним вторгненням, показав, що послуга "муніципальна няня" стає все більш актуальною – внутрішньо переміщені особи потребують більше часу для працевлаштування та інтеграції в нових громадах, велика кількість закладів дошкільної освіти зачиняються.
Яке рішення?
У зв'язку з цим уряд розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга "муніципальна няня".
Станом на 1 листопада Послугою "муніципальна няня" користуються 1 877 родин, догляд няні отримують 2300 дітей.
Як це працює?
"Муніципальна няня" – це послуга догляду за дитиною, що надається для підтримки батьків чи опікунів дитини.
У липні Кабінет міністрів України прийняв зміни, які збільшили вік дітей з трьох, як було до того, до 6 років та розширили надання послуги для ВПО (незалежно від місця проживання, але з дітьми до трьох років) та для сімей, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану дитячі садочки не працюють.
Щоб отримати компенсацію за догляд няні, батьки (офіційні опікуни) мають:
У Мінсоцполітики нагадують, що муніципальною нянею може стати фізична особа-підприємець, вказавши у класифікаторі вид економічної діяльності (КВЕД) 97.00 та 88.91 (група оподаткування не важлива).
Така няня може оформити догляд одночасно за трьома дітьми.
Крім того, нянею може бути юридична особа (КВЕД 78.2, 85.10). Така няня вже офіційно може доглядати одночасно за 6 дітьми за адресою, визначеною муніципальною нянею, або за однією з адрес проживання дітей за письмовою згодою батьків усіх дітей, про що зазначається в договорі.
Муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення (матір чи батько, бабуся чи дідусь дитини, брати чи сестри).
Як повідомлялося, 7 червня уряд ухвалив постанову № 664 "Деякі питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною "муніципальна няня"…".
Дія постанови поширюється на час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування. Орієнтовний середньомісячний розмір відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до 3 років становить 7 100 грн.
Також, повідомлялось що Кабінет міністрів вирішив здійснити виплатити на дітей з малозабезпечених сімей та сімей переселенців, надаючи одноразову допомогу по 6,5 тисяч гривень на кожну дитину: гроші мають надійти у грудні.
Гроші призначені на придбання зимового одягу, взуття, а також інших необхідних речей для дітей у холодний сезон. Уряд сподівається, що ця допомога дозволить сім'ям краще підготуватися до зими та забезпечити своїх дітей необхідним.
Варто нагадати, що Кабінет Міністрів вніс деякі зміни щодо правил усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що дає тепер можливість менше часу чекатимуть неповнолітнім на свої нові родини.
Печерський райсуд Києва 7 січня продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для нардепа… Читати більше
З тимчасово окупованих територій у межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA… Читати більше
Українські захисники сьогодні, 7 січня, атакували командний пункт російських військ у Курській області. По ньому… Читати більше
Українські військові тримають оборону на західній околиці міста Курахове на Донеччині. Про це повідомив речник… Читати більше
Вже понад 11 млн заявок надійшло на отримання 1000 грн за програмою Зимова єПідтримка. Понад… Читати більше
На українських тимчасово окупованих територіях у дошкільних установах та освітніх закладах так звані "адміністрації" отримали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.