Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Рубрика.
За його словами, це перша бюджетна допомога від корейських партнерів, яка буде спрямована на підтримку соціальної сфери.
Цьогоріч Київ та Сеул підписали угоду, яка дозволить залучити до 2,1 млрд доларів.
"Вдячний Республіці Корея за підтримку України в умовах повномасштабної війни", — додав Шмигаль.
Нагадаємо, раніше міністр оборони України Рустем Умєров відвідував Сеул, столицю Південної Кореї, де він вів переговори про надання Києву військової допомоги.
За словами джерела телеканалу, Україна просила про озброєння нелетальної дії. Окрім ракет-перехоплювачів Cheongung, українців цікавили радари – для протиповітряної оборони й протиартилерійський.
Українці також робили запит на заряди до 155-мм артилерійських снарядів, які "змушують снаряди літати".
Ймовірно, корейські оборонні компанії, такі як LIG Nex1, Hanwha й Hyundai Rotem, отримали пропозиції від України щодо співпраці із закупівлі зброї.
Але міноборони Південної Кореї порекомендували підприємцям утриматися від підписання контрактів.
Причиною відмови нібито є "високий ризик порушення законів про зовнішню торгівлю, які обмежують експорт у зони бойових дій".
Що відомо про співпрацю України та Південної Кореї останнього часу
Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни Україна не отримувала від Південної Кореї військову допомогу. Але позиція Сеула щодо цього питання почала змінюватись після того, як Північна Корея відправила до росії своїх солдатів, щоб допомогти їм у війні з українськими захисниками.
Південна Корея оголосила про намір вжити "поетапних заходів" у відповідь на поглиблення військової співпраці між КНДР та росією. Серед можливих кроків обговорюється навіть відправка в Україну наступальних та оборонних озброєнь.
29 жовтня Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем, під час якої домовився активізувати контакти на всіх рівнях і посилити обмін розвідданими у зв'язку з залученням росією північнокорейських військових у війні проти України.
Південна Корея надала Україні нелетальну допомогу, включаючи обладнання для розмінування, але й досі відмовляється відповідати на запити Києва на постачання зброї.
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше
2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.