Про це повідомляє Рубрика із посиланням на прес-службу компанії Summa Defence.
Основною метою нового заводу є швидке розширення виробничих потужностей для безпілотників, що використовуються в бойових діях в Україні, а також запуск їхнього серійного виробництва у Фінляндії та Європі.
Старт масового випуску дронів заплановано на першу половину 2025 року.
"Попит на безпілотні технології та виробничі можливості високий. Дрони постачатимуть не тільки в Україну, а й у країни Європейського союзу і НАТО.
Вони стануть важливим елементом цивільних, оборонних і охоронних систем", – зазначив Юссі Холопайнен, генеральний директор Summa Defence Ltd.
Для реалізації проєкту Summa Defence створює дочірню компанію Summa Drones Ltd, яка очолить спільне підприємство з українськими партнерами.
Серед учасників української сторони – компанії:
Виробництво включатиме не тільки повітряні, а й наземні та морські безпілотники.
Створення заводу у Фінляндії розглядається як стратегічна інвестиція, спрямована на зміцнення надійності поставок безпілотних систем як в Україні, так і на міжнародній арені.
"Дрони вже довели свою стратегічну значимість в Україні, відіграючи ключову роль у захисті критичної інфраструктури, а також у рятувальних операціях.
Нове виробництво підвищить стійкість ланцюжків поставок", – додав Холопайнен.
Зазначається, що з початку повномасштабної війни Україна суттєво наростила обсяги оборонного виробництва, включаючи випуск дронів, артилерійських снарядів та іншого озброєння.
Зокрема, нещодавно міністр оборони України Рустем Умеров заявив про масштабування серійного виробництва ракет "Нептун" . Їх модернізували, щоб використати на більш далеких відстанях.
Допомога Фінляндії
Нагадаємо, що 12 листопада Україна та Фінляндія підписали Рамкову угоду між Урядом України та Урядом Фінляндської Республіки щодо проєктів, що фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду (ФУІФ).
В рамках Угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро. Подальша реалізація Програми передбачатиме укладання відповідних кредитних договорів для визначення обсягу, термінів та умов надання позик.
Також Україна запропонувала Швеції та Фінляндії підтримати український оборонно-промисловий комплекс за прикладом "данської моделі", тобто шляхом прямого фінансування виробників.
Окрім того, Україна спільно з Фінляндією створили Коаліцію цивільного захисту для розбудови системи сучасних укриттів.
До того ж вересні Фінляндія також оголосила про новий пакет допомоги для України на суму 118 млн євро.
Українські захисники сьогодні, 7 січня, атакували командний пункт російських військ у Курській області. По ньому… Читати більше
Українські військові тримають оборону на західній околиці міста Курахове на Донеччині. Про це повідомив речник… Читати більше
Вже понад 11 млн заявок надійшло на отримання 1000 грн за програмою Зимова єПідтримка. Понад… Читати більше
На українських тимчасово окупованих територіях у дошкільних установах та освітніх закладах так звані "адміністрації" отримали… Читати більше
Аварія російських танкерів "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239" у Керченській протоці 15 грудня призвела до масштабного забруднення… Читати більше
Благодійний фонд “Право на захист” запустив онлайн-курс "Право на бізнес: як залучати ресурси на власну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.