Про це пише Рубрика з посиланням на Telegram-канал прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
Як зазначив очільник Уряду, пріоритетом кошторису залишається захист держави. Зокрема, на фінансування Сил безпеки й оборони, закупівля й виробництво зброї, дронів та техніки буде виділено 2,23 трлн гривень. Окрім того:
"Уряд чітко розуміє, що наступний фінансовий рік пройдемо впевнено. Маємо злагодженість гілок влади та міцну підтримку наших партнерів", – написав Шмигаль.
Зазначимо, до бюджету на 2025 рік закладено дефіцит у розмірі 1 трлн 640,6 млрд гривень (при доходах 2 трлн 339 млрд гривень та видатках 3 трлн 941 млрд гривень). Дефіцит покриватиметься коштом міжнародної допомоги.
Щодо прогнозів тривалості війни, то в бюджеті-2025 від них відмовилися. Але наголошується, що ведення дій є потужним джерелом ризиків та причиною руйнування економіки.
Що відомо про курс долара та економічні показники?
На 2025 рік закладено зростання курсу долара до 45 гривень. Якщо бойові дії припиняться, курс може стабілізуватися на нижчій позначці.
Прогнозується зростання реального ВВП на рівні 2,7% (уповільниться порівняно з поточним та минулим роками). Інфляція прискориться до 9,5% у зв'язку з подорожчанням сировини, підвищенням заробітних плат та поступовою девальвацією гривні.
Чи зміниться мінімальна зарплата?
Підвищення мінімальної заробітної плати не буде. З 1 січня 2025 року вона складатиме ті самі 8000 гривень на місяць (48 гривень на годину).
При цьому очікується зростання середньої заробітної плати до 24 389 гривень. Що зумовлено прагненням втримати кадри та залучити новий персонал на тлі дефіциту робочої сили.
Що відомо про пенсії та субсидії
Закон про бюджет містить норму про пенсійну реформу. До 1 липня 2025 року Кабінет міністрів має подати законопроєкти щодо встановлення єдиних підходів перерахунку пенсій, які були призначені за "спеціальними" законами.
Зазначимо, що з 1 березня 2025 року пройде індексація пенсій.
На субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива та зрідженого газу передбачено 42,3 млрд гривень. Кількість отримувачів субсидій скоротиться на 400 тисяч.
Нагадаємо, невдовзі глава держави має підписати ще один закон — про рекордне підвищення податків (№11416-д). Обидва набудуть чинності з 1 грудня.
Підвищення податків
Кабінет Міністрів схвалив зміни до держбюджету на 2024 рік, згідно з якими видатки на оборону збільшать на 495,3 млрд гривень. Саме тому ініціювали збільшення податків. Річ у тім, що міжнародні партнери України не фінансують наші воєнні видатки. На це йдуть гроші з податків разом із внутрішніми запозиченнями. Вони є «вирішальним джерелом» фінансування воєнних дій, наголошує Мінфін.
Більшість коштів для покриття додаткових витрат на оборону планують отримати завдяки збільшенню доходів держбюджету.
Зазначимо, що ще 10 жовтня Верховна Рада підтримала в цілому підвищення податків. Закон передбачає, зокрема:
Всесвітня боксерська рада (WBC) назвала найкращого боксера та боксерку 2024 року. У чоловіків найкращим визнано… Читати більше
Український фотограф VarrIng (справжнє ім'я — Ігор Бабій) отримав почесну відзнаку міжнародного конкурсу вуличної фотографії… Читати більше
У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше
За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше
Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше
Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.