Українські полярники поблизу станції "Академік Вернадський" нарахували майже 4000 пінгвінів
Українські вчені продовжують досліджувати життя пінгвінів на острові Галіндез, де розташована антарктична станція "Академік Вернадський": чисельність субантарктичних пінгвінів у районі станції зростає і наразі сягає майже 4 тисяч особин.
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці, пише Рубрика.
За словами біолога 29-ї Української антарктичної експедиції Світозара Давиденка, у близько 900 гніздах субантарктичних пінгвінів уже з'явилися яйця, переважно по два в кожному. Висиджування яєць — процес, у якому беруть участь обидва батьки: поки один залишається в гнізді, інший вирушає до океану в пошуках їжі.
Ці пінгвіни створюють гнізда з камінців — особливість, яка відрізняє їх від інших видів, таких як імператорські чи королівські пінгвіни. Останні вигрівають яйця прямо на лапах, але в районі станції "Академік Вернадський" вони трапляються лише зрідка.
Перші яйця у субантарктичних пінгвінів почали з'являтися на початку листопада. З огляду на період визрівання, який триває 34–36 днів, вилуплення пташенят очікують уже в середині грудня.
Українські вчені проводять моніторинг пінгвінів та інших видів птахів у рамках досліджень змін клімату. За останні 20 років міграція субантарктичних пінгвінів на південь стала одним із беззаперечних доказів потепління в Антарктиці.