У НАТО закликали дати Україні ракети дальністю понад 5000 км, такі як Tomahawk
Парламентська асамблея Північноатлантичного Альянсу ухвалила резолюцію із закликом ще більше підтримати Україну. Зокрема, документ закликає членів НАТО надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань 1000-5500 кілометрів.
Про це йдеться в резолюції ПА НАТО, а також пише народний депутат і голова української делегації Єгор Чернєв.
Як зазначається у тексті документа, пропонують "надати Україні всі засоби, зокрема ракети середньої дальності, для захисту та стримування подальшої агресії" росії.
Зі слів Чернєва, маються на увазі ракети дальністю 1000-5500 кілометрів, які можуть завдавати ударів на стратегічну глибину противника. Такими, зокрема, є ракети Tomahawk.
"Українській делегації вдалося переконати західних колег підтримати мою пропозицію і включити цей пункт до резолюції чергової сесії Асамблеї", — сказав депутат.
Парламентар пояснив, що цей пункт у резолюції "створює юридичне підґрунтя" для рішення країн-членів НАТО про передачу таких ракет.
Окрім того, в тексті резолюції закликали:
- активізувати "політичні та практичні зусилля" для "якнайшвидшого" запрошення України в НАТО,
- підтримувати План перемоги президента України Володимира Зеленського та "формулу миру",
- "залишатися вірними принципу "нічого про Україну без України"".
Раніше New York Times із посиланням на високопосадовців США писало, що Зеленський у секретній частині свого Плану перемоги запросив у союзників далекобійні ракети Tomahawk.
За даними журналістів, ця секретна частина стосувалася третього пункту Плану перемоги, що зосереджений на розміщенні в Україні "пакета неядерного стримування". Саме в межах цього пункту Україна нібито просить "томагавки".
Сам президент потім підтвердив, що це була конфіденційна інформація між Києвом та Білим домом. Він обурився через те, що ЗМІ розкрили її.
"Це була конфіденційна інформація між Україною та Білим домом. Як зрозуміти ці повідомлення? Отже, це означає, що між партнерами немає нічого конфіденційного", — наголосив він.
Зазначимо, Білий дім офіційно підтвердив дозвіл для ЗСУ використовувати ракети ATACMS для ударів по росії.
Як писала Рубрика, американські чиновники підтверджують, що Україна вперше застосувала ракети ATACMS для удару по арсеналу поблизу міста Карачев у Брянській області.
Слідом за США схожі дозволи надали Франція та Велика Британія.
Президент Володимир Зеленський заявив, що ЗМІ пишуть, що Сполучені Штати та партнери дозволили Україні завдавати далекобійних ударів по території російської федерації. Проте ударів завдають не словами, ракети самі за себе скажуть.
Що означатиме дозвіл бити далекобійною зброєю по рф:
- В першу чергу це пряма загроза для 15 авіабаз рф, звідки злітають літаки, що пускать КАБи по наших позиціях і містах. В теорії це може зупинити терор Харкова, Сум та прикордоння.
- путін у вересні заявляв, що удари далекобійною зброєю по рф означатимуть пряму участь країн НАТО у війні.
- Інститут вивчення війни (ISW) склав список із 245 військових об'єктів рф, які розташовані у радіусі дії ATACMS.
- Дозвіл бити по рф є одним з пунктів Плану перемоги. Зеленський неодноразово казав, що ми бачимо, звідки по нас запускають ракети й бомби, все фіксується. Не вистачало лише дозволу.