Рішення Верховного суду: Коломойському не повернуть Приватбанк

26 листопада 2024 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду України поставив крапку у справі про повернення ПриватБанку його колишнім власникам, відхиливши касаційні скарги Ігоря Коломойського та кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.

Про це повідомили Національний банк і Приватбанк.

Це рішення стало вирішальним у багаторічній судовій боротьбі, що тривала майже п'ять років. Воно підтвердило законність націоналізації ПриватБанку, яка відбулася у грудні 2016 року, та виключило можливість повернення банку у власність приватних акціонерів.

Національний банк України (НБУ) та ПриватБанк привітали рішення суду. У своїй заяві НБУ наголосив, що Верховний Суд підтвердив відсутність порушень прав колишніх акціонерів у процесі виведення ПриватБанку з ринку.

"Верховний суд укотре констатував те, що порушень прав ексакціонерів у процедурі виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участі держави немає", йдеться у заяві НБУ.

Своєю чергою членкиня правління ПриватБанку Солвіта Деглава підкреслила важливість цього рішення для фінансової стабільності України:

"Справа Коломойського та компанії Triantal несла значні ризики для фінансової системи держави через вимоги наших опонентів, проте банк залишається державним. Справу закрито", заявила вона.

Нагадаємо, що ПриватБанк був націоналізований у грудні 2016 року через критичний стан його фінансових показників та ризики для стабільності банківської системи України. У результаті держава отримала 100% акцій банку, а його колишні власники, включно з Ігорем Коломойським, подали численні позови, намагаючись оскаржити це рішення.

Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій "ПриватБанку". Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію "ПриватБанку", називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Зі свого боку вже націоналізований "ПриватБанк" прагнув відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти.

Націоналізація ПриватБанку стала однією з найбільш резонансних подій у фінансовій історії України. Вона відбувалася за підтримки міжнародних фінансових організацій, включно з МВФ, які наголошували на необхідності стабілізації банківської системи.

Рішення Верховного Суду має важливе значення не лише для ПриватБанку, а й для всієї фінансової системи України. Воно закріплює статус банку як державної установи та підкреслює законність дій держави у захисті інтересів вкладників та фінансової стабільності країни.

Що відомо про справу Коломойського

Нагадаємо, що 7 вересня повідомлялося, що олігарха Ігоря Коломойського підозрюють у заволодінні 9,2 млрд гривень ПриватБанку. Тоді бізнесмену та ще 5 особам оголосили підозри.

До цього, 2 вересня, Коломойському повідомили про підозру у відмиванні великої суми коштів шляхом виводу за кордон. Тоді підозру повідомили за двома статтями ККУ.

Після перегляду справи Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському. Його арештували з альтернативою внесення застави розміром 509 мільйонів гривень. Тоді олігарх відмовився вносити заставу.

До того ж, 15 вересня, Ігор Коломойський отримав нову підозру за трьома статтями. Йому оголосили про підозру за трьома статтями ККУ: 

  • незаконні дії з документами,
  • заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем,
  • вчинене організованою групою, в особливо великих розмірах, відмивання коштів.

Того ж дня суд збільшив заставу Коломойському до 3,8 млрд гривень.

6 жовтня Київський апеляційний суд залишив без змін розмір застави для бізнесмена Ігоря Коломойського. Він як і раніше може вийти з під варти вразі внесення застави у розмірі 3,89 млрд грн.

24 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва розглянув питання про зміну запобіжного заходу Ігорю Коломойському. Суд вирішив не змінювати запобіжний захід олігарху в вигляді тримання під вартою. Адвокати клопотали про зміну запобіжного заходу з перебування під вартою (з альтернативою застави у 3,8 млрд грн) на цілодобовий домашній арешт у будинку Коломойського у селі Микільське-на-Дніпрі у Дніпропетровській області.

Свіжі дописи

  • Новини

Спецпредставник Келлог хоче знайти рішення для закінчення війни в України за 100 днів після інавгурації Трампа

Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Укрпошта пропонує випустили марку з цитатою Зеленського “Будапештський меморандум – це х…я”

Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Хлопчик, який вижив після ракетного удару по Вінниці, зустрівся з лікарями в Дрездені: саме вони врятували йому життя

9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Курська операція суттєво змінює взагалі всю оперативну обстановку на фронті, – речник

Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Президент України анонсував свою участь у “Рамштайні”

Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025
  • Новини

Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару: обговорили повернення українських дітей та підтримку Сирії

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше

Wednesday January 8th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.