Фото: ЕРА
Про це заявив генерал-майор Крістіан Фройдінг, головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН в коментарі Укрінформу.
Генерал наголосив, що навчання для українських військових є важливим аспектом двосторонньої співпраці.
"Навчання є предметом обговорення з нашими українськими друзями і партнерами. Вчора я обговорював з Рустемом Умеровим, як ми можемо покращити наші зусилля в цьому напрямку. Є певні ідеї щодо підготовки, особливо на рівні ваших штабів батальйонів і бригад, щоб зробити їх більш ефективними та боєздатними", – заявив генерал.
Фройдінг зауважив, що вдосконалення системи навчання залежить від можливостей українського командування залучати військових до підготовки. Часто виникає дилема між тривалістю курсів і нагальною потребою у військових на фронті.
"Буває, ми кажемо, що потрібно шість тижнів, а Міністерство оборони України і Генштаб стверджують, що вони можуть дозволити лише два, три чи чотири тижні. При цьому обидві позиції по-своєму вірні", – пояснив Фройдінг.
Фройдінг зазначив, що за останні два з половиною роки вдалося досягти значних успіхів у співпраці та адаптації навчальних програм до українських реалій. Сторони завжди шукатимуть компроміси щодо терміну навчань та обсягу знань, який можливо передати за обмежений проміжок часу, додав військовий.
"Це залишається дилемою, але протягом останніх двох з половиною років ми знаходили хороші компроміси", – сказав він.
На запитання про можливість організації навчань на території України генерал пояснив, що це створює додаткові ризики через російську загрозу:
"Це більш ризиковано, тому що росіяни намагатимуться вразити будь-які навчальні об'єкти в Україні, де перебуватимуть військові НАТО. Це вимагало б від нас набагато більше організаційних зусиль".
Він також наголосив на перевагах проведення тренувань у Німеччині та інших країнах НАТО:
"У нас у Німеччині та в усіх інших державах НАТО в Європі є чудові навчальні заклади з набагато кращими умовами навчання. Тому я вважаю, що набагато краще рішення – проводити навчання в Німеччині, в Європі, адже ми можемо бути набагато ефективнішими та інвестувати в інструкторів, посилюючи рівень навчання, оскільки нам не потрібно дбати про безпеку", – резюмував генерал Бундесверу.
Як відомо, Київ розраховує, що партнери візьмуть на себе ініціативу в оснащенні українських бригад і батальйонів. Раніше така ініціатива була здійснена у співпраці з Францією.
"Розраховуємо на те, що партнери візьмуть на себе ініціативу в оснащенні наших бригад і батальйонів. Маємо успішний досвід співпраці з Францією, яка забезпечила підготовку однієї з українських бригад, а також надала їй бронетехніку", – заявив міністроблорони Рустем Умєров.
Нагадаємо, що Франція стала першою країною, яка не лише провела комплексну підготовку, але й повністю забезпечила українську бригаду зброєю та військовою технікою.
Французький президент Емманюель Макрон раніше заявляв, що для 2300 українських солдатів нової бригади імені Анни Київської навчання проводитимуть французькі військові.
Також 30 тисяч військовослужбовців Збройних сил України, які пройшли навчання у Британії, також були укомплектовані необхідним для передової обладнанням Міністерством оборони Сполученого Королівства.
Суд у Сполучених Штатах Америки тимчасово призупинив виконання наказу адміністрації президента Дональда Трампа щодо відправлення… Читати більше
Україна готує запровадження військових контрактів, щоб залучити до війська громадян, які не досягли призовного віку: розробляють спеціальний… Читати більше
Французька армія оприлюднила відео підготовки українських пілотів на літаках Mirage 2000-5, які нещодавно прибули в… Читати більше
У ніч проти 8 лютого війська рф атакували Україну 139 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
У ніч на 8 лютого безпілотники атакували чотири регіони російської федерації, внаслідок чого там пролунали вибухи. У… Читати більше
На фронті минулої доби, 7 лютого, було зафіксовано 123 бойових зіткнення Сил оборони України з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.