Про це повідомляє Le Monde з посиланням на власні джерела, цитує Рубрика.
"Між Великою Британією і Францією ведуться дискусії про оборонну співпрацю, зокрема, з метою створення "жорсткого ядра" між союзниками в Європі, зосередженого на Україні і європейській безпеці в ширшому сенсі", – поінформувало британське військове джерело.
Раніше дискусію про введення військ в Україну ініціював президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі союзників у Парижі в лютому, проте вона викликала сильний опір з боку деяких європейських країн на чолі з Німеччиною.
"Однак цей сценарій не був похований. Він навіть відродився в останні тижні, завдяки візиту до Франції прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера 11 листопада", – відзначають автори статті.
Вони зазначають, що Міністерство збройних сил і Єлисейський палац наразі не дають офіційного зеленого світла на відправку військ або приватних постачальників послуг. Але вже кілька місяців такі пропозиції лежать на столі.
Серед них – від Défense Conseil International (DCI) – головного оператора Міноборони з моніторингу французьких контрактів на експорт озброєнь, 55 відсотків акцій якого належить французькій державі.
"DCI був би готовий продовжити підготовку українських солдатів в Україні, як це вже робиться у Франції та Польщі.
У разі необхідності, він також міг би обслуговувати французьке військове обладнання, надіслане до Києва", – йдеться у статті.
Відновлення дискусій про відправку західних військ або приватних підрядників відбувається в той час, коли Україна отримала дозвіл від США на використання далекобійних ракет по території рф. Однак, згідно з джерелами видання, українці не можуть використовувати британські ракети Storm Shadow, як і французькі Scalp, без певної форми західної підтримки на місцях.
"Ракета має бути запрограмована, перш ніж її можна буде завантажити на бомбардувальник Су-24, який є в Україні", – пише видання.
На сьогодні не оприлюднено жодної інформації щодо ударів Scalp по військових цілях, розташованих на території росії.
Як повідомлялось, у Франції немає "червоних ліній" щодо підтримки України. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро непрямо підтвердив, що Україна може бити по Росії французькими ракетами великої дальності, але не повідомив, чи французька зброя вже використовувалася.
Ініціатива Макрона щодо відправки військ в Україну
Раніше французький лідер Еммануель Макрон заявив про можливість введення війська на територію України. Це викликало дискусію серед союзників України.
Пізніше Франція пояснила, що не йдеться про безпосередню відправку військ для участі в бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Серед них Литва, Латвія, Естонія та Канада.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступили із заявами, що не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали у Білому домі США, Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Варто додати, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зауважив, що західні країни можуть відправити своїх військових інструкторів до України для навчання. Це може бути першим кроком в ініціативі Макрона.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.