fbpx
Сьогодні
16:54 25 Лис 2024

“Зламай тишу”: в Україні запускають кампанію в рамках акції “16 днів проти насильства”

Фото: berdianskscool

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" суспільство об'єднується, щоб підвищити обізнаність людей про проблеми насильства, а також сприяти активним діям для його запобігання та подолання.

Про це повідомляє "Рубрика" із посиланням на ГО "Дівчата"

Загальнонаціональне дослідження, проведене ГО  "Дівчата" спільно з World Vision у 2024 році, виявило тривожну тенденцію: лише 24% українців, які пережили фізичне чи сексуальне насильство, звертаються по допомогу. Більшість навіть не ідентифікують свій досвід як гендерно зумовлене насильство: лише 20% опитаних змогли розпізнати, що зіткнулися з ГЗН. Особливо вразливими є жителі окупованих, деокупованих і прифронтових територій, де доступ до підтримки значно ускладнився.

Усвідомлюючи всю серйозність проблеми насильства в Україні, ГО "Дівчата" запустила масштабну інформаційну кампанію «Зламай тишу». Її мета – привернути увагу до різноманітних форм і проявів насильства, показати його руйнівний вплив на життя людей та запропонувати шляхи отримання допомоги постраждалим.

 акції

«Насильство – це не особиста трагедія, а системна проблема, яка ховається під масками звичайного життя: на роботі, вдома, на вулиці. Часто ми навіть не підозрюємо, що люди, яких зустрічаємо щодня, можуть переживати важкі випробування», – наголошує Юлія Спориш, засновниця та директорка ГО "Дівчата". 

Використовуючи соціальні ролики, виставки, статті та просвітницькі матеріали, організація прагне вивести проблему з тіні, розповісти про її реальні масштаби та підтримати тих, хто наважився розірвати коло насильства. Ініціатива наголошує, що зміни можливі, і кожен із нас може бути їх частиною.

Кампанія "Зламай тишу" закликає відкрито говорити про ГЗН і спільно будувати недискримінаційний простір для життя та розвитку кожної людини. 

Ініціативу ГО "Дівчата" вже підтримали відомі особистості, серед яких мотиваційна ТікТок-блогерка Алла Малкін, ведуча телеканалу ICTV Оксана Гутцайт, актор театру та кіно Григорій Бакланов, телеведуча програми "Ранок у великому місті" на ICTV2 Юлія Зорій, блогерка та засновниця YouTube каналу "Смішно не буде" Настя Сонечко, акторка дубляжу, театру і кіно Антоніна Хижняк та інші. 

Перший ролик із Оксаною Гутцайт

Якщо ви постраждали від ГЗН, або поруч люди, які переживають насильство, – є багато організацій, готових підтримати:

  • Національна поліція України: 102 (якщо ви відчуваєте загрозу своєму життю та здоров'ю, важливо терміново звернутися до поліції – це може врятувати життя) 
  • Мобільний застосунок для виклику поліції у випадку насильства: https://t.me/female_app_bot   
  • Урядова Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547 
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації, ГО "Ла Страда-Україна": 0 (800) 500 335 (зі стаціонарного телефону) або 116 123 (безкоштовно з мобільного телефону)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111 (з мобільного телефону), 0(800) 500 225 (зі стаціонарного та мобільного телефону)
  • Лінія психологічної підтримки для чоловіків: 2345
  • Всеукраїнська безкоштовна гаряча лінія психологічної допомоги ГО "Дівчата": 0 (800) 600 044 (щоденно з 08:00 до 20:00)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: