Фото: Фейсбук / Viktor Liashko
Про це пише Рубрика, посилаючись на МОЗ.
Підписана угода визначає спільні цілі України та Данії, включаючи інтеграцію української медичної системи до стандартів Європейського Союзу, розвиток горизонтальної співпраці між лікарнями наших країн, боротьбу з антимікробною резистентністю та зміцнення системи охорони здоров'я в Україні.
Також вона направлена на визначення спільних сфер взаємодії між країнами у таких напрямах:
– психічне здоров'я – створення більш стійкої системи психічного здоровʼя, враховуючи досвід Данії. Послуги з охорони психічного здоровʼя, включаючи дитячу психіатрію та психологію, підтримку та реабілітацію ветеранів, будуть інтегровані на всіх рівнях системи охорони здоровʼя. Це дозволить створити цілісну, стійку систему, де психічне здоровʼя є невіддільною частиною загальної медичної допомоги, з акцентом на превенцію та підтримку найбільш уразливих груп населення.
– фармацевтичний сектор – створення органу державного контролю, центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який реалізує державну політику у сфері створення, допуску на ринок, контролю якості, безпеки та ефективності лікарських засобів. Важливим напрямом роботи є уніфікація всіх наявних органів в єдину установу. Цей орган виконуватиме функції, аналогічні до тих, що здійснюються Європейським агентством з лікарських засобів (EMA), забезпечуючи гармонізацію з європейськими стандартами та єдиний підхід до реєстрації та допуску лікарських засобів на ринок України, інспекцій, фармаконагляду.
Фото: Фейсбук / Viktor Liashko
– епідеміологічний нагляд та AMP – покращення спроможності національних лабораторій та закладів охорони здоровʼя збирати, аналізувати та звітувати про дані щодо АМР відповідно до стандартів ЄС. Це також є передумовою для участі України в загальноєвропейських мережах з нагляду за АМР, таких як Європейська мережа нагляду за резистентністю до протимікробних препаратів (EARS-Net) та Європейська мережа нагляду за генами резистентності до протимікробних препаратів (EURGen-Net).
Також під час візиту української делегації до Данії між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Агентством з лікарських засобів Королівства Данія був укладений меморандум про взаєморозуміння.
Міністр охорони здоров'я підкреслив, що Данія була і є надійним партнером для України. Від початку війни вона є однією з найбільш активних країн з надання допомоги регіонам України і громадянам, які особливо постраждали від війни. Йдеться про гуманітарну допомогу, закупівлю медичного обладнання, участь країни у відновленні лікарень, а також чітку позицію на міжнародній арені. Крім того, Данія ще з перших місяців війни активно приймає на лікування та реабілітацію постраждалих українців у рамках програми MEDEVAC.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп на пресконференції 12 лютого ухилився від відповіді про те, чи… Читати більше
Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування персональних санкцій проти низки українських… Читати більше
Нідерланди передадуть Україні 25 гусеничних бронемашин для евакуації поранених захисників. Про це повідомляє міноборони Нідерландів,… Читати більше
Міністри закордонних справ Франції, Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Німеччини, ЄС та України зробили заяву… Читати більше
Для України Норвегія виділила новий пакет фінансової допомоги. Кошти будуть спрямовані на закупівлю додаткових засобів… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп на пресконференції у Білому домі 12 лютого заявив, що Україна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.