Про це повідомило МОЗ, пише Рубрика.
Станом на кінець листопада 2024 року міжвідомча група, яка перевіряє рішення, сформувала перелік з цих 1695 посадовців відповідно до інформації Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора.
«Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями», — додали у МОЗ.
Зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду:
Цей перелік збільшується в міру надходження додаткових даних від правоохоронців.
У найближчі два місяці перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності триватимуть, а в разі необґрунтованого ухвалення таких рішень здійснюватимуться їхні перегляди.
Як нагадали у відомстві, для оптимізації процесу запроваджено зміни на центральному рівні. Відповідно функції Центральної МСЕК МОЗ у частині проведення медико-соціальної експертизи, зокрема щодо оскарження рішень та проведення перевірок, передали Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у Дніпрі, на базі якого створена оновлена Центральна МСЕК.
Що відомо про ліквідацію МСЕК
Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав указ про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. В Україні готуються реформувати систему МСЕК.
Цьому рішенню передували гучні корупційні скандали з керівництвом МСЕК у декількох областях України. На початку жовтня керівницю Хмельницької обласної МСЕК Тетяну Крупу викрили на незаконному збагаченні. У неї та сина знайшли 6 млн доларів. Після цього правоохоронці відкрили ще декілька кримінальних справ щодо очільників МСЕК.
Крім того, виявилося, що за схемою Крупи близько 50 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність. На тлі скандалу генпрокурор Андрій Костін заявив про відставку.
Нагадаємо, що зі слів Ляшка під час брифінгу, станом на 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії як окремі юридичні особи призупинять свою діяльність, їхні функції передадуть кластерним і надскластерним лікарням.
Також він повідомив, що МОЗ працює над правовими механізмами для запобігання переведенню керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які скомпрометували себе корупційними діями, на інші адміністративні посади в системі охорони здоров'я.
А за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, після ліквідації медико-соціальних експертних комісій запровадять цифрову прозору європейську модель.
Окрім того, 29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11225, що покликаний удосконалити процедуру проходження медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Кабінет Міністрів України вніс до реєстру новий індустріальний парк «МИРОНІВКА» на території міста Миронівка Обухівського… Читати більше
Адміністрація Байдена планує оголосити про виділення останнього масштабного пакета військової допомоги Україні під час візиту… Читати більше
2025 рік має бути саме таким результативним у перемовинах щодо вступу України в ЄС, як… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.