Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня", передає Рубрика.
"З 25 листопада ми всіх зусиль докладемо до того, щоб забезпечити простий, доступний механізм декларування для громадян. Тож звернутися можна буде до будь-якого територіального органу Національної поліції, який має відповідні можливості та ресурси", – зазначив заступник міністра.
За його словами, громадяни віком від 21 року, які мають незареєстровану зброю, мають задекларувати її в органах Нацполіції, а на період воєнного стану можуть залишити її у себе на зберіганні.
Після завершення воєнного стану громадяни, за бажання і за можливості, зможуть цю зброю переробити і поставити на облік як зброю, що дозволена до використання та зберігання.
Якщо ж переробити зброю на дозволені зразки неможливо, її доведеться просто здати.
"Форма деклараційної заявки максимально проста. Там просто треба вказати, що зброя була знайдена чи отримана у такому-то місці конкретної дати чи проміжку часу", – уточнив Драп'ятий.
Водночас, за його словами, не всі види зброї підлягатимуть декларуванню.
"Але, наприклад, автомат чи пістолет, які нині не дозволені в обігу для цивільних осіб, можна буде задекларувати і залишити у себе на зберіганні. Т
акож цією зброєю можна буде скористатися для захисту від російських окупантів", – заявив заступник глави МВС.
Він зауважив, що особи з кримінальним минулим або ті, які вчиняли домашнє насильство, задекларувати зброю не зможуть.
"Зброя з ознаками коригування маркування чи його знищення не підлягатиме декларуванню", – наголосив він.
Якщо особа не захоче залишити знайдену чи отриману зброю на період дії воєнного стану, органи Нацполіції приймуть її на добровільних основах, при цьому кримінальна відповідальність виключена.
Власникам незареєстрованої зброї загрожує відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу — від 3 до 7 років позбавлення волі.
У МВС пояснили, що після завершення воєнного стану особа зможе набути у власність знайдену зброю – якщо вона дозволена у цивільному обігу, нікому не належить і з її застосуванням не вчинялося злочинів. Це не стосується трофейної зброї, яка обліковується окремо і зберігається в ЗСУ.
Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила закон щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.
Він передбачає надання права цивільним задекларувати наявну зброю та боєприпаси до неї. Ідеться про вогнепальну зброю, що була видана цивільному населенню у період дії воєнного стану.
Передбачається, що зброя, яка є державною власністю, може перебувати у користуванні цивільних на період дії воєнного стану, а впродовж 90 днів після його завершення або скасування має бути повернута до Національної поліції.
Закон вступає в дію 25 листопада.
Нагадаємо, в Україні єдиний реєстр зброї повноцінно запрацював із 23 червня минулого року.
Єдиний реєстр зброї передбачає створення Електронних кабінетів. Тож українці зможуть отримати послугу, не виходячи з дому, без відвідування органу Нацполіції, шляхом подачі документів через "Єдине вікно громадянина" або у магазині з продажу зброї.
Також у МВС створили контакт-центр ЄРЗ: 044-33-44-035 та чат-бот Єдиного реєстру зброї у Телеграмі @arms_mvs_bot, де українці зможуть отримати відповіді на будь-які питання щодо нововведень.
Єдиний реєстр зброї за перший рік його роботи було наповнено десь на 60%, і ці темпи його наповнення вже вищі, ніж очікували у Міністерстві внутрішніх справ.
Також повідомлялось, що єдиний реєстр зброї цьогоріч інтегрують у застосунок "Дія".
Відповідно до даних Нацполіції України, станом на початок листопада в Україні зареєстровано понад 1 мільйон 400 тисяч одиниць зброї.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.