Про це пишуть RMF24.
Головні причини протесту – вимога збереження податкових ставок для аграріїв на рівні 2023 року та занепокоєння через можливу угоду ЄС з країнами Південної Америки за договором МЕРКОСУР.
За словами лідера підкарпатської організації "Обдурене село" Романа Кондрува, фермери виступають із двома ключовими вимогами:
"Ми хочемо натиснути на уряд, щоб ця домовленість не дійшла до підписання", – зазначив лідер підкарпатського "Обдуреного села" Роман Кондрув.
Учасники акції – близько 30 осіб – ходять із прапорами вздовж пішохідного переходу. Протестні дії торкнулися руху вантажівок:
За даними муніципальної поліції Перемишля, поліція забезпечує прохідність альтернативних маршрутів державного значення (дороги №77 і №28), щоб мінімізувати незручності для інших учасників руху.
Речник Підкарпатського воєводи Бартош Губернат зазначив, що законопроєкт щодо збереження аграрного податку на рівні 2023 року перебуває на стадії розробки. Водночас від продовження окремих програм через дефіцит у бюджеті уряд був змушений відмовитися.
Фермерам, які постраждали від погодних катастроф (град, повені), пропонують компенсації через Агентство з реструктуризації та модернізації сільського господарства. Це може покрити суму третього та четвертого внеску сільськогосподарського податку.
Щодо угоди МЕРКОСУР, прем'єр-міністр Дональд Туск запевнив, що уряд не допустить її підписання, якщо вона буде суперечити інтересам польських фермерів.
Фермери заявили, що у разі невиконання їхніх вимог блокада триватиме до кінця року без перерви, у цілодобовому режимі. Протестувальники наполягають на активному діалозі з урядом і готові продовжувати тиск, доки їхні інтереси не будуть враховані.
Протести фермерів у Польщі
Нагадаємо, минулого року польські протестувальники блокували рух вантажівок на кордоні через "надмірну конкуренцію" після ухвалення "транспортного безвізу" між Україною та країнами ЄС. "Безвіз" звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.
Протестувальники вимагали, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Окрім того, на протести виходили польські фермери, щоб добитися помʼякшення європейського "зеленого курсу", а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.
Через блокаду українська економіка зазнала близько мільярда євро збитків, економічні втрати Польщі ще більші. Окрім того, на території Польщі померли троє українських водіїв.
ЗМІ повідомляли, що польська влада підписала угоду з фермерами про дотації на тонну зерна та тимчасове закриття кордону з Україною для транзиту деяких сільськогосподарських продуктів.
А 25 березня 2024 року польські фермери призупинили акцію протесту на кордоні з росією.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше
Підготовка до геноциду українського народу була складовою планів російської федерації ще до початку широкомасштабної агресії… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.