fbpx
Сьогодні
10:56 23 Лис 2024

Польські фермери розпочали оголошений раніше страйк на пункті пропуску "Медика - Шегини"

Протест фермерів у квітні 2024 року. Фото: Марчін Білецький / PAP

Зранку, 23 листопада, фермери Підкарпатського воєводства Польщі вийшли на протест, заблокувавши національну дорогу №28, таким чином почавши страйк перед пунктом пропуску "Медика – Шегині" на польсько-українському кордоні, який анонсували напередодні.

Про це пишуть RMF24.

Головні причини протесту – вимога збереження податкових ставок для аграріїв на рівні 2023 року та занепокоєння через можливу угоду ЄС з країнами Південної Америки за договором МЕРКОСУР.

За словами лідера підкарпатської організації "Обдурене село" Романа Кондрува, фермери виступають із двома ключовими вимогами:

  • Збереження аграрного податку на рівні 2023 року.
  • Запобігання укладенню угоди МЕРКОСУР, яка, на думку фермерів, може призвести до конкуренції з дешевшою сільськогосподарською продукцією з країн Південної Америки.

"Ми хочемо натиснути на уряд, щоб ця домовленість не дійшла до підписання", – зазначив лідер підкарпатського "Обдуреного села" Роман Кондрув.

Учасники акції – близько 30 осіб – ходять із прапорами вздовж пішохідного переходу. Протестні дії торкнулися руху вантажівок:

  • Транспорт з України не пропускають взагалі.
  • Вантажівки, що їдуть до України, пропускають по одній щогодини.
  • Автобілі, автобуси, гуманітарна допомога та військові колони пересуваються безперешкодно.

За даними муніципальної поліції Перемишля, поліція забезпечує прохідність альтернативних маршрутів державного значення (дороги №77 і №28), щоб мінімізувати незручності для інших учасників руху.

Речник Підкарпатського воєводи Бартош Губернат зазначив, що законопроєкт щодо збереження аграрного податку на рівні 2023 року перебуває на стадії розробки. Водночас від продовження окремих програм через дефіцит у бюджеті уряд був змушений відмовитися.

Фермерам, які постраждали від погодних катастроф (град, повені), пропонують компенсації через Агентство з реструктуризації та модернізації сільського господарства. Це може покрити суму третього та четвертого внеску сільськогосподарського податку.

Щодо угоди МЕРКОСУР, прем'єр-міністр Дональд Туск запевнив, що уряд не допустить її підписання, якщо вона буде суперечити інтересам польських фермерів.

Плани протестувальників

Фермери заявили, що у разі невиконання їхніх вимог блокада триватиме до кінця року без перерви, у цілодобовому режимі. Протестувальники наполягають на активному діалозі з урядом і готові продовжувати тиск, доки їхні інтереси не будуть враховані.

Протести фермерів у Польщі

Нагадаємо, минулого року польські протестувальники блокували рух вантажівок на кордоні через "надмірну конкуренцію" після ухвалення "транспортного безвізу" між Україною та країнами ЄС. "Безвіз" звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.

Протестувальники вимагали, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Окрім того, на протести виходили польські фермери, щоб добитися помʼякшення європейського "зеленого курсу", а також отримувати більше субсидій, дотацій та компенсацій.

Через блокаду українська економіка зазнала близько мільярда євро збитків, економічні втрати Польщі ще більші. Окрім того, на території Польщі померли троє українських водіїв.

ЗМІ повідомляли, що польська влада підписала угоду з фермерами про дотації на тонну зерна та тимчасове закриття кордону з Україною для транзиту деяких сільськогосподарських продуктів.

А 25 березня 2024 року польські фермери призупинили акцію протесту на кордоні з росією.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: