Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу оборонного відомства.
У чому проблема?
Як раніше зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, потреба у професійних операторах дронів постійно зростає. Тому у військових підрозділах є попит на цю професію, а значить потрібні навчальні заклади, які даватимуть якісні знання.
"З початку повномасштабного вторгнення в Україні зʼявилися десятки приватних навчальних центрів пілотів БпЛА, але єдина система регулювання їхньої діяльності відсутня",— написав Федоров.
Яке рішення?
На початку жовтня Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє приватним школам отримувати ліцензії для навчання операторів дронів, тобто працювати офіційно.
Відповідно стартував експериментальний проєкт сертифікації шкіл пілотів дронів.
Головне завдання ініціативи — створити ефективну систему навчання операторів, інструкторів та членів зовнішніх екіпажів БПЛА для Сил оборони України. За словами заступника міністра оборони бригадного генерала Анатолія Клочка:
"Воювати мають дрони, а люди — ними керувати із безпечної відстані. Сьогодні керувати безпілотником — це вже не хобі, а вимога часу. У ЗСУ зросла кількість підрозділів безпілотних систем, є попит на такі вакансії. Саме тому ми маємо збільшувати кількість сертифікованих шкіл, де люди можуть пройти фахову підготовку",— зазначив заступник міністра оборони України бригадний генерал Анатолій Клочко.
Як це працює?
Як зауважили у міністерстві, від початку запровадження експериментального проєкту сертифікації шкіл пілотів БПЛА оборонне відомство видало сертифікати шкіл 33 організаціям.
У Міноборони пояснили, що координацію проєкту здійснює Головне управління державної авіації України, яке приймає заявки від організацій і видає сертифікати на основі ретельного аналізу протягом п'яти днів.
Сертифіковані школи співпрацюють з навчальними центрами ЗСУ та іншими структурами сил безпеки й оборони для проведення практичних іспитів. За результатами навчання випускники отримують сертифікати з рекомендаціями щодо присвоєння військово-облікової спеціальності (ВОС).
Також для підвищення прозорості та координації ведеться єдиний реєстр сертифікованих шкіл та їхніх випускників. Це дозволить контролювати рівень підготовки операторів та ефективно призначати їх на відповідні посади.
Нагадаємо, що перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів створена на базі одного з навчальних центрів.
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.