Україна нарощує підготовку операторів дронів: вже працюють 33 сертифіковані школи

Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33 організації отримали сертифікати для навчання майбутніх фахівців.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу оборонного відомства.

У чому проблема?

Як раніше зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, потреба у професійних операторах дронів постійно зростає. Тому у військових підрозділах є попит на цю професію, а значить потрібні навчальні заклади, які даватимуть якісні знання.

"З початку повномасштабного вторгнення в Україні зʼявилися десятки приватних навчальних центрів пілотів БпЛА, але єдина система регулювання їхньої діяльності відсутня",— написав Федоров.

Яке рішення?

На початку жовтня Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє приватним школам отримувати ліцензії для навчання операторів дронів, тобто працювати офіційно.

Відповідно стартував експериментальний проєкт сертифікації шкіл пілотів дронів.

Головне завдання ініціативи — створити ефективну систему навчання операторів, інструкторів та членів зовнішніх екіпажів БПЛА для Сил оборони України. За словами заступника міністра оборони бригадного генерала Анатолія Клочка:

"Воювати мають дрони, а люди — ними керувати із безпечної відстані. Сьогодні керувати безпілотником — це вже не хобі, а вимога часу. У ЗСУ зросла кількість підрозділів безпілотних систем, є попит на такі вакансії. Саме тому ми маємо збільшувати кількість сертифікованих шкіл, де люди можуть пройти фахову підготовку",— зазначив заступник міністра оборони України бригадний генерал Анатолій Клочко.

Як це працює?

Як зауважили у міністерстві, від початку запровадження експериментального проєкту сертифікації шкіл пілотів БПЛА оборонне відомство видало сертифікати шкіл 33 організаціям. 

У Міноборони пояснили, що координацію проєкту здійснює Головне управління державної авіації України, яке приймає заявки від організацій і видає сертифікати на основі ретельного аналізу протягом п'яти днів.

Сертифіковані школи співпрацюють з навчальними центрами ЗСУ та іншими структурами сил безпеки й оборони для проведення практичних іспитів. За результатами навчання випускники отримують сертифікати з рекомендаціями щодо присвоєння військово-облікової спеціальності (ВОС).

Можливості для військових і цивільних:

  • Військовослужбовці, які успішно складають іспити в сертифікованих школах, можуть одразу отримати ВОС.
  • Цивільні особи, які завершили навчання, отримують сертифікати та зможуть набути ВОС після вступу до лав ЗСУ та проходження базової підготовки.

Також для підвищення прозорості та координації ведеться єдиний реєстр сертифікованих шкіл та їхніх випускників. Це дозволить контролювати рівень підготовки операторів та ефективно призначати їх на відповідні посади.

Нагадаємо, що перша у Збройних Силах України школа підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів створена на базі одного з навчальних центрів.

Свіжі дописи

  • Новини

На Прикарпатті запрацювало нове безбар’єрне відділення реабілітації

У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Українська книжкова поличка з’явилася в бібліотеці грецького міста Салоніки

У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

У Кривому Розі врятували жінку, яка пробула під завалами багатоповерхівки 4 години: кількість постраждалих знову зросла

З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Вінницька письменниця заснувала літературну премію на честь полеглого на війні сина

Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

Нова радість стала: Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року

24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024
  • Новини

12 різновидів борщу, вареники та автентичні страви: Українська спільнота провела благодійний Фестиваль борщу в німецькому Трірі

Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше

Tuesday December 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.