Генсек НАТО Рютте вперше зустрівся з Трампом: говорили про "проблеми глобальної безпеки"
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч, штат Флорида, де розташована резиденція Трампа. Під час зустрічі, що відбулася напередодні, Рютте підняв кілька важливих питань щодо глобальної безпеки, зокрема ситуацію в Україні.
Про це повідомили в Альянсі.
Як зазначили в НАТО, вони обговорили низку проблем глобальної безпеки, з якими стикається Альянс. Інших деталей розмови не надали.
Зокрема, Рютте хотів обговорити загрозу, яку створює зближення Північної Кореї з росією, а також ситуацію з іншими глобальними викликами, такими як відносини з Іраном та Китаєм.
Генсек НАТО наголошував, що ці країни, разом з росією, можуть діяти проти України, що становить серйозну загрозу для міжнародної стабільності.
У рамках свого візиту Рютте також зустрівся з конгресменом Майком Волцом і іншими членами групи національної безпеки новообраного президента. Однак подробиці цих зустрічей поки що не були розголошені.
Основна мета цих переговорів — посилення співпраці між США та НАТО, а також визначення стратегічних кроків у боротьбі з новими глобальними викликами та підтримка України в умовах війни з росією.
Раніше Рютте заявляв, що хоче зустрітися з Трампом та обговорити загрозу поліпшення відносин між Північною Кореєю та росією, передає AFP.
"Те, що ми бачимо все частіше, то це те, що Північна Корея, Іран, Китай і, звичайно, росія працюють разом, працюють разом проти України", — наголошував генсек НАТО на нещодавній зустрічі європейських лідерів у Будапешті.
Він також казав, що москва "повинна заплатити" за постачання технологій до КНДР. Генсек заявляв, що з нетерпінням чекає можливості зустрітися з Трампом, щоб обговорити, як спільно протистояти цим загрозам.
Нагадаємо, що зі слів президента України Володимира Зеленського, багато у питанні завершення війни в Україні залежить від володимира путіна. Проте ще більше — від Сполучених Штатів Америки, оскільки російський диктатор слабший за США з їхніми економічними й військовими потужностями.
Український Президент також заявив, що у разі скорочення військової допомоги з боку США Україна може опинитися у критичній ситуації. Наявні ресурси українського виробництва наразі недостатні для успішного протистояння російській агресії.
Варто додати, що до завершення своєї каденції 20 січня 2025 року адміністрація Байдена намагатиметься посилювати допомогу Україні та спробує зміцнити Північноатлантичний альянс.