Про це повідомляє Мінекономіки, пише Рубрика.
Зазначається, що одноразова державна допомога «Зимова єПідтримка» в розмірі 1 тисяча гривень надаватиметься українцям, які перебувають на території України, в тому числі дітям.
Українці зможуть витратити отриману допомогу на:
Діятиме програма упродовж грудня 2024 — лютого 2025 року.
Прийом заявок на отримання допомоги розпочнеться на початку грудня. Система перевірятиме інформацію про перебування отримувачів допомоги на території України. Виплата призначена не лише дорослим, а й дітям. Один із батьків зможе замовити виплату на свій рахунок для кожної своєї дитини через Дію. Витратити кошти «Зимової єПідтримки» можна буде до кінця 2025 року.
Громадяни, які не потребують підтримки від держави, можуть її не оформлювати, або спрямувати «Зимову єПідтримку» на ЗСУ. Про зацікавленість залучати донати вже повідомили низка благодійних фондів.
Фінансуватись програма буде з залишків невикористаних коштів державного бюджету невійськового призначення. Громадяни, отримавши кошти як соціальну допомогу, можуть спрямувати її на підтримку ЗСУ.
Як отримати виплату
За допомогою застосунку Дія:
Відкриття та обслуговування картки «Національний кешбек» є безкоштовним. Жодних податків на отриману 1000 грн нараховуватися не буде.
З допомогою Укрпошти
Пенсіонери та люди з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують виплати через «Укрпошту» — зможуть отримати «Зимову єПідтримку» через «Укрпошту». Перелік тих, хто може отримати допомогу через «Укрпошту» формує Міністерство соціальної політики. Ті, хто увійдуть у перелік на отримання коштів через Укрпошту, не можуть подати заявку через Дію.
Витратити кошти вони зможуть також через «Укрпошту» — на оплату комунальних послуг чи придбання товарів українського виробництва.
Коли та як можна витратити «Зимову єПідтримку» від держави
Отримані гроші можна витратити до кінця 2025 року на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів та книг, медичні послуги, освіту, а також на транспорт, мобільний зв'язок, страхування тощо. Крім цього є можливість витратити кошти на благодійність, задонатити на ЗСУ або придбати військові облігації. Зняти готівку з картки «Національний кешбек» не можна.
Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на вказані категорії витрат. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів. Це код, який присвоюється торговою точкою і характеризує напрям бізнесу.
Що відомо про тисячу гривень, обіцяну Зеленським
Нещодавно стало відомо, що президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів запровадити з 1 грудня нову програму допомоги. Кожному роздаватимуть по тисячі гривень.
Своєю чергою міністр економіки України Олексій Соболев розповів, що тисячу гривень, яку уряд має виплатити українцям у рамках програми допомоги, будуть нараховувати на картку "Національного кешбеку", яку можна відкрити в "Дії".
За його словами, гроші можна буде витратити на оплату комунальних послуг, ліки, транспорт, мобільний зв'язок, купівлю українських книг, інші послуги, що додатково підтримає український мікро- і середній бізнес. Також їх можна буде задонатити на ЗСУ.
Уже з 1 грудня в Україні розпочнеться нова програма фінансової підтримки "єПідтримка", яка надасть можливість українцям отримати по 1000 гривень. Однак для тих, хто перебуває за кордоном як біженці, ця допомога не буде доступна.
У пошуках ідеального житла важливо мати надійного партнера. DIM.RIA Новобудови — лідер серед платформ для… Читати більше
Миллионы камер Dahua следят за порядком по всему миру – их можно встретить и в… Читати більше
Міністерство оборони розглядало звільнення Марини Безрукової з посади голови Агентства оборонних (АОЗ) закупівель ще влітку.… Читати більше
У селі Борсуки Тернопільської області відкрили простір молодіжних та ветеранських ініціатив, створений на базі Центру… Читати більше
У Центральній публічній бібліотеці стародавнього грецького міста Верія, яка є однією з найсучасніших та найтехнологічніших… Читати більше
Деталі щодо нових форматів підтримки бригад та комплектування підрозділів наступного тижня представлять суспільству. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.