Новини

Уряд затвердив план реалізації Стратегії морської безпеки України

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Стратегії морської безпеки, розроблений Міністерством оборони.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.

Документ має на меті забезпечити виконання ключових завдань і цілей, спрямованих на зміцнення морської безпеки України.

Згідно з планом, основними завданнями є підвищення спроможностей сектору безпеки і оборони, Військово-Морських Сил ЗСУ та Морської охорони ДПСУ для протидії агресії та реагування на інші загрози.

Також передбачено деокупацію тимчасово окупованих узбережжя, внутрішніх вод і континентального шельфу України, розвиток національної морської індустрії, внутрішнього водного транспорту та відновлення морської та річкової інфраструктури, пошкодженої внаслідок бойових дій. 

Окрему увагу приділено подоланню наслідків бойових дій, техногенних і екологічних катастроф, а також запобіганню забрудненню Азовського та Чорного морів і річок.

«Це важливий крок для посилення морської безпеки нашої держави. Документ має на меті забезпечити виконання завдань та цілей, визначених Стратегією, яка була схвалена РНБО та введена в дію Указом Президента», — зазначив міністр оборони України Рустем Умєров

Очікується, що реалізація плану сприятиме забезпеченню стабільної безпеки в Чорному та Азовському морях, а також зміцненню позицій України як морської держави.

Що відомо про захоплення росією Чорного та Азовського морів

Варто зазначити, що російська федерація використовує Чорне та Азовське моря у своїх військових цілях. Відмітимо, що Азовське море повністю знаходиться під контролем рф.

Однак зауважимо, що домінування росії у Чорному морі вдалося зменшити після звільнення острова Зміїний.

А також завдяки успішним атакам морськими дронами разом із завдаванням ракетних ударів по об'єктах російського флоту у Чорному морі та поблизу тимчасово окупованого Криму. Адже ці спецоперації допомогли Україні витіснити ворожі кораблі із Севастопольської бухти.

Українські атаки змогли очистити від росіян морську смугу розміром до 200 миль від узбережжя, утворивши безпечний судноплавний коридор.

У грудня повідомляли, що Чорноморський флот російської федерації сховав у Новоросійську майже всі "серйозні кораблі", включаючи носії крилатих ракет "Калібр".

А у квітні поточного року стало відомо, що російсько-окупаційні війська переміщують свої кораблі, зокрема ті, які є носіями крилатих ракет "Калібр", у Каспійське море.

Свіжі дописи

  • Новини

рф атакувала Україну 185 дронами, Сили ППО більшість збили

Війська рф у ніч проти 24 лютого запустили по Україні 185 ударних безпілотників типу Shahed… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

У Празі і Брюсселі тисячі людей взяли участь у мітингах на підтримку України, яка вже 3 роки бореться з агресією рф

У Празі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України за участі дітей, яких повернули з депортації.… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

До столиці України прибули президентка Єврокомісії й глава Євроради  

У понеділок вранці, 24 лютого, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Євроради Антоніу… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

На парламентських виборах у Німеччині здобув перемогу Блок ХДС/ХСС: Зеленський привітав Мерца з перемогою

Німеччина підрахувала результати дострокових виборів до Бундестагу у всіх 299 округах. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

З нагоди третьої річниці великої війни у ряді міст світу пройшли марші підтримки України

У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Як залишатися онлайн під час знеструмлень: на Дія.Освіта вийшов новий серіал

В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.