У чому проблема?
Довгий час професія пожежниці була закрита для жінок. Не лише на рівні стереотипів про неспроможність жінки виконувати цю роботу, але й на законодавчому — в Україні з 1993 по 2017 рік існував закон із переліком "шкідливої й небезпечної" праці, який забороняв жінкам працювати у визначених сферах. Хоч закон скасували, упередженість суспільства залишилася.
Яке рішення?
Потрібні роки та безліч зусиль, аби зламати стереотипи. У цьому допомагає, зокрема, висвітлення нових образів жінок — сильних і відважних. Саме такими постають героїні в українському документальному фільмі "BurningWomen". Фільм, знятий ГО "Тутешні" спільно з ДСНС, розповідає історії жінок, які долучилися до добровільного пожежно-рятувального руху у своїх громадах, аби підсилити роботу ДСНС. Переглянути тизер можна за посиланням.
Сценаристка і продюсерка картини, Анна Слюсаренко розповідає "Рубриці":
"Ми зрозуміли, що хочемо підсвітити голоси жінок, які мали в собі сміливість доєднатися і стати справжніми бійчинями. У фільмі також були жінки, які лише проходять навчання, аби стати пожежницями, і в кожної з них величезна мотивація. Ми хочемо показати, що жінки можуть гасити пожежі. Показати самим жінкам, що це можливо, познайомити їх між собою, щоб вони обмінювалися досвідом, давали підтримку одна одній".
Як це працює?
Ідея виникла на фоні того, що наразі в Україні великий запит на добровільний пожежний рух. Команда ДСНС здебільшого розташована у великих містах і не завжди має можливість швидко приїхати на виклик у громади. Для цього й потрібні добровільні групи — вони розміщені безпосередньо в громаді та оперативно реагують на пожежі.
"Вони роблять першочергові дії до приїзду ДСНС, тобто це екстрене реагування", — зазначає продюсерка.
Досліджуючи історію добровільних пожежних рухів, знімальна команда дізналася, що в Україні майже 100 років тому жінки були долучені до цієї справи. Зокрема в архівах Луцька збереглися фото групи пожежниць.
Через повномасштабну війну потреба в залученні нових людей до рятувальних команд збільшилася в десятки разів. Однак, попри запит, жінки продовжують стикатися з заангажованістю у свій бік.
"Є купа упереджень з боку чоловіків, що жінки «недобійці» в цьому питання, і багато побоювань у самих жінок, що вони не зможуть, чи що їм не раді й не візьмуть у команду", — говорить Анна.
У фільмі розказані історії жінок, які висловили бажання бути корисними громаді й наразі працюють у пожежній команді. Серед них — виховательки, вчительки, депутатки тощо.
"Не існує чоловічої й жіночої роботи, головне робити це за покликом серця", — говорить героїня фільму Юлія.
Наразі знімальна команда планує показ картини у регіонах, щоб розповісти жителям громад про можливість долучитися до добровільних пожежних рухів. Згодом його можна буде переглянути на ютуб-каналі ГО "Тутешні".
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше
Кількість людей, які висловлять бажання вступити до Українського легіону в Польщі, буде значно більшою під… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення автоматично подовжити діючі бронювання від мобілізації на один місяць, але… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.