Про це він заявив через соцмережі, зокрема, Instagram і Tik-Tok, передає Рубрика.
Таким чином не станеться того, на що багато в самій партії соціал-демократів сподівалися, і на вибори їх поведе канцлер Олаф Шольц.
Офіційно оголосити про кандидатуру Шольца на пост канцлера планується у понеділок, повідомив журналістам голова СДПН Ларс Клінгбайль.
"Тепер ми дуже швидко внесемо ясність у комітети, у понеділок у виконкомі партії. Ми хочемо розпочати наступну передвиборчу боротьбу з Олафом Шольцем", – сказав Клінгбайль.
Пісторіус на тлі жвавого обговорення навколо його кандидатури заявив керівництву своєї партії, що не може балотуватися.
"Я не буду в розпорядженні… Це моє суверенне рішення", – заявив Пісторіус.
Він висловив переконання у спроможності Шольца вести країну в складні часи.
При цьому згадав, що саме за цього канцлера було ухвалено рішення допомагати Україні, а зараз – бути одним з найбільших прихильників Києва у його боротьбі проти агресора.
"Олаф Шольц – сильний канцлер, і він правильний кандидат на пост канцлера", – сказав політик і додав, що дискусія щодо його кандидатури, якої він сам не бажав, призвела до невпевненості і роздратування, що шкодить партії, членом якої він є 48 років.
Що відомо про розпад коаліції у Німеччині
На тлі політичної кризи в Німеччині на країну чекають позачергові парламентські вибори, які планується провести 25 лютого наступного року.
Наразі в Німеччині розпалася правляча коаліція. Це сталося після того, як Шольц вирішив звільнити міністра фінансів Крістіана Лінднера, який є представником Вільної демократичної партії (ВДП).
Це означає, що Вільна демократична партія (ВДП), членом якої є міністр фінансів, виходить із "світлофорної" коаліції. Вона також складається із Соціал-демократичної партії Німеччини (партії Шольца) та партії "зелених".
Bild уточнює, що Шольц, ймовірно, випередив ВДП, оскільки партія планувала розірвати коаліційну угоду із СДПН та "зеленими", а також відкликати своїх міністрів.
Варто зауважити, що раніше німецькі ЗМІ написали про можливість розпаду "світлофорної" коаліції у Німеччині та дострокових парламентських виборів.
Причиною стало те, що у проекті бюджету Німеччини на 2025 рік є дефіцит понад 13 млрд євро і партії коаліції не можуть погодити, як вийти із такої ситуації.
Як повідомлялось, опозиційні партії розглядають варіант створення нової коаліції з партією Шольца, але без його участі.
Дострокові вибори можуть мати вплив не лише на внутрішню політику Німеччини, а й на її зовнішню політику, зокрема у відносинах з Україною. Зміна уряду може вплинути на позицію Берліна щодо військової та фінансової підтримки Києва.
Станом на зараз СДПН має підтримку на рівні 14 -16%, поступаючись не лише своїм постійним конкурентам, консерваторам, які. Мають 32-34% прихильників, але й правим популістам з "Альтернативи для Німеччини", яка має 18-19% підтримки.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп має намір накласти мита на продукцію із країн Європейського… Читати більше
Російські окупаційні сили розширюють свої позиції на північ від Куп’янська та готуються до оточення міста… Читати більше
У Полтаві на ранок 1 лютого окупанти атакували ракетою багатоповерховий будинок, внаслідок чого загинули люди,… Читати більше
У ніч на 1 лютого, російські загарбники завдали масованого удару безпілотниками по Запоріжжю, внаслідок чого в… Читати більше
На фронті минулої доби, 29 січня, було зафіксовано 134 бойових зіткнення Сил оборони України з… Читати більше
В Одесі внаслідок балістичного удару ввечері, 31 січня, руйнувань зазнала історична частина міста: пошкоджені театр, музей, памʼятки… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.