Пісторіус відмовився від амбіцій канцлера ФРН
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, який є наразі найпопулярнішим політиком у країні, не конкуруватиме з Шольцем за посаду канцлера ФРН. Він відмовився від амбіцій канцлера.
Про це він заявив через соцмережі, зокрема, Instagram і Tik-Tok, передає Рубрика.
Таким чином не станеться того, на що багато в самій партії соціал-демократів сподівалися, і на вибори їх поведе канцлер Олаф Шольц.
Офіційно оголосити про кандидатуру Шольца на пост канцлера планується у понеділок, повідомив журналістам голова СДПН Ларс Клінгбайль.
"Тепер ми дуже швидко внесемо ясність у комітети, у понеділок у виконкомі партії. Ми хочемо розпочати наступну передвиборчу боротьбу з Олафом Шольцем", – сказав Клінгбайль.
Пісторіус на тлі жвавого обговорення навколо його кандидатури заявив керівництву своєї партії, що не може балотуватися.
"Я не буду в розпорядженні… Це моє суверенне рішення", – заявив Пісторіус.
Він висловив переконання у спроможності Шольца вести країну в складні часи.
При цьому згадав, що саме за цього канцлера було ухвалено рішення допомагати Україні, а зараз – бути одним з найбільших прихильників Києва у його боротьбі проти агресора.
"Олаф Шольц – сильний канцлер, і він правильний кандидат на пост канцлера", – сказав політик і додав, що дискусія щодо його кандидатури, якої він сам не бажав, призвела до невпевненості і роздратування, що шкодить партії, членом якої він є 48 років.
Що відомо про розпад коаліції у Німеччині
На тлі політичної кризи в Німеччині на країну чекають позачергові парламентські вибори, які планується провести 25 лютого наступного року.
Наразі в Німеччині розпалася правляча коаліція. Це сталося після того, як Шольц вирішив звільнити міністра фінансів Крістіана Лінднера, який є представником Вільної демократичної партії (ВДП).
Це означає, що Вільна демократична партія (ВДП), членом якої є міністр фінансів, виходить із "світлофорної" коаліції. Вона також складається із Соціал-демократичної партії Німеччини (партії Шольца) та партії "зелених".
Bild уточнює, що Шольц, ймовірно, випередив ВДП, оскільки партія планувала розірвати коаліційну угоду із СДПН та "зеленими", а також відкликати своїх міністрів.
Варто зауважити, що раніше німецькі ЗМІ написали про можливість розпаду "світлофорної" коаліції у Німеччині та дострокових парламентських виборів.
Причиною стало те, що у проекті бюджету Німеччини на 2025 рік є дефіцит понад 13 млрд євро і партії коаліції не можуть погодити, як вийти із такої ситуації.
Як повідомлялось, опозиційні партії розглядають варіант створення нової коаліції з партією Шольца, але без його участі.
Дострокові вибори можуть мати вплив не лише на внутрішню політику Німеччини, а й на її зовнішню політику, зокрема у відносинах з Україною. Зміна уряду може вплинути на позицію Берліна щодо військової та фінансової підтримки Києва.
Станом на зараз СДПН має підтримку на рівні 14 -16%, поступаючись не лише своїм постійним конкурентам, консерваторам, які. Мають 32-34% прихильників, але й правим популістам з "Альтернативи для Німеччини", яка має 18-19% підтримки.