Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій, пише Рубрика.
Виставка, яка триватиме до 12 січня 2025 року, об'єднує майже 100 унікальних робіт з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України, які раніше не були презентовані на широкий загал.
«Збереження культурної спадщини, підтримка стійкості культури та посилення комунікацій — ключові пріоритети МКСК. Ця виставка, уособлює в собі всі три напрями, водночас відображаючи через мистецтво позитив, глибинну філософію та щирість українського народу. Це великий вклад в реалізацію нашої спільної з музеями просвітницької мети», — зазначила заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій Анастасія Бондар.
Марія Примаченко і Марія Галушко — видатні українські художниці, які здобули світову славу й визнання. Їхні імена ввійшли до «Всесвітньої енциклопедії художнього наїву» 1984 року. Постать Марії Примаченко на сьогодні вже не вимагає представлень, а ім'я майстрині художньої кераміки Марії Галушко для багатьох стане справжнім відкриттям. Нині яскраві, життєствердні образи обох художниць як ніколи потрібні людям, адже вони дарують радість і душевні сили, змушують подивитися навколо з надією і вірою в неодмінну перемогу добра та краси.
«В цих залах ви можете побачити, які роботи двох мисткинь різні, але водночас мають багато спільного. Адже надихались вони тим, що бачили навколо. Вони обоє були українками з народу. Мисткині дуже тонко відчували український світ, культуру, пісню, кольори України», – підкреслила генеральна директорка Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Повякель.
На превеликий жаль, у день відкриття виставки Марія Галушко відійшла у вічність. МКСК висловлює співчуття рідним і близьким мисткині.
«Дві Марії» відкриває для сучасного глядача світ наївного мистецтва, який спонукає замислитися про цінність простих істин – любові, доброти та краси.
«Цю виставку має побачити весь світ. Важливо, щоб це побачила Королівська академія мистецтв в Лондоні, Лувр. Нам є що показати», — акцентував режисер, Віцепрезидент Національної академії мистецтв Олесь Санін.
Експозицію створено за участі творчої команди «Loft buro» під керівництвом Олега Волосовського. Простір виставки доповнюють роботи з артпроєкту «Ноїв ковчег» сучасного скульптора Олексія Шевчука. Це соломʼяні фігури фантастичних звірів за мотивами робіт Марії Примаченко.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.