Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, передає Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання надається дітям з особливими освітніми потребами. Мета супроводу під час інклюзивного навчання – забезпечення повної та ефективної участі дитини в освітньому процесі.
"Супровід асистента потрібен дітям з особливими освітніми потребами для того, щоб вони могли у школі соціалізувалась і не бути відокремленими від інших дітей свого віку", — пояснює керівниця міського управління соцзахисту Тетяна Колесник..
Яке рішення?
19 листопада, виконком мерії затвердив Порядок надання компенсації одному з батьків учня з особливими освітніми потребами або уповноваженій особі за виконання функцій асистента дитини під час освітнього процесу.
Він передбачає відшкодування коштів з міського бюджету за кількість годин, які асистент провів у школі, супроводжуючи дитину.
Як це працює?
" Участі у навчальному процесі асистент не бере, а надає допомогу дитині у побуті – одягнутися, піти в їдальню чи туалет, вийти на вулицю, тобто супроводжує під час перебування у школі", — зазначає Тетяна Колесник.
Розмір компенсації на місяць становитиме орієнтовно від 3700 до 4700 гривень для одного асистента залежно від кількості годин.
"Кожного місяця будуть надаватися акти виконаних робіт, де буде зазначатися кількість годин, за які буде компенсація. Розмір компенсації затверджений на державному рівні і зараз, станом на 1 січня 2024 року, це 42 гривні 60 копійок за 1 годину такого догляду", — зазначає Тетяна Колесник.
Як пояснює посадовиця, щоб оформити допомогу, насамперед дитина з інвалідністю повинна отримати висновок від інклюзивно-ресурсного центру про те, що вона потребує такого супроводу під час навчання.
Тоді батьки чи уповноважені особи мають укласти угоду зі школою, пройти відповідний медичний огляд та спеціальне навчання. І вже опісля – подати відповідний пакет документів до відділу соціального захисту міста чи ЦНАП.
Компенсація буде відбуватися щомісяця після подання актів виконаних робіт до управління соціального захисту. Ці акти мають підписати батьки та представник школи.
За інформацією міського управління освіти, у Львівській громаді є 306 дітей з особливими освітніми потребами шкільного віку.
Наразі таких асистентів мають 26 дітей, які отримали відповідний висновок від інклюзивно-ресурсного центру.
Нагадаємо, в Україні розпочалися навчальні вебінари для батьків, які виховують дітей з інвалідністю. Тренінги відбуватимуться онлайн, тож участь у них можуть взяти сім'ї з різних регіонів.
Освітні тренінги відбуватимуться щовівторка та щочетверга на платформі Zoom. Участь у них можна взяти, зареєструвавшись за посиланням.
Український прапор із логотипом UNITED24 розгорнули у космосі — у межах першої туристичної місії SpaceX… Читати більше
21 листопада президент України Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зустрілися з британською делегацією… Читати більше
У Тернопільській області стартувало будівництво нового заводу, який спеціалізуватиметься на виробництві фактурованих вафельних аркушів, тарталеток,… Читати більше
21 листопада, під час ранкової атаки на Дніпро російська федерація застосувала ракету середньої дальності "Орєшнік".… Читати більше
21 листопада внаслідок ворожої ракетної атаки по Кривому Рогу кількість постраждалих зросла до 31. Також… Читати більше
21 листопада Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Національною… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.