Про це повідомляє Рубрика з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка в Telegram.
За його даними, проєкт №12095 підтримали 253 депутати.
Закон встановлює правових гарантій та механізмів продовження військової служби військовослужбовцям, які самовільно залишили військові частини чи місця несення служби або дезертирували.
Згідно з законом, під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини або місця служби чи дезертирували та добровільно прибули до місця проходження служби і висловили готовність продовжити службу, військова служба і дія контракту продовжується.
Крім того, поновлюються виплати грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення, пільг та соціальних гарантій.
Водночас розпочаті кримінальні провадження не є підставою для відмови у продовжені військової служби таких військовослужбовців та дії їх контракту.
Як зазначають автори, зараз військовослужбовці, які виявили бажання добровільно повернутись до військових частин та продовжити військову службу після самовільного залишення військових частин, позбавлені такої можливості.
У даний час командири військових частин уповноважені продовжувати військову службу та дію контракту, поновлювати виплати грошового і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення тільки на підставі відповідних процесуальних документів слідчих та судових органів.
Нагадаємо, в серпні в Верховній Раді був зареєстрований проект закону щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення або проходження військової служби під час дії воєнного стану.
А в серпні Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє звільнити від відповідальності тих, хто вперше самовільно залишив частину та висловив бажання продовжити службу
Згідно з законом, особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407 (Самовільне залишення військової частини або місця служби), 408 (Дезертирство), може бути звільнена від кримінальної відповідальності.
Для цього потрібно, щоб військовий до закінчення досудового розслідування добровільно заявив слідчому чи прокурору про намір повернутися до військової частини або місця служби для продовження служби.
Причини та наслідки
Однією з причин зростання випадків СЗЧ і дезертирства фахівці називають психологічну виснаженість військовослужбовців, які стикаються з жорстокою реальністю війни. Незважаючи на те, що українська армія докладає значних зусиль для підтримки морального духу, не всі військові витримують тиск і стрес на передовій.
Іншою причиною є недостатня підготовка деяких мобілізованих, які опиняються в бойових умовах без належної підготовки або з недостатніми знаннями для виконання завдань.
Публічним прикладом СЗЧ став випадок, коли 21 вересня Сергій Гнезділов написав у Facebook, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до потреби встановити терміни служби для мобілізованих.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, яке розслідуватиме Державне бюро розслідувань у зв'язку із заявою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова про самовільне залишення служби через відсутність урегулювання владою питання демобілізації.
Після нічних пусків безпілотників вранці на Різдво російська федерація завдала масовано атакувала Україні, використавши балістичні… Читати більше
У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше
У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.