fbpx
Сьогодні
17:41 21 Лис 2024

На зелених принципах має базуватися відбудова України, – Гринчук

Фото: Reuters

Україна активно працює над інтеграцією екологічних стандартів Європейського Союзу в усі аспекти відновлення та економічної трансформації після війни, тому й відбудова країни має відбуватися виключно за принципами сталого розвитку.

Про це пише Рубрика, посилаючись на коментар міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук.

Очільниця відомства зазначила, що складний період руйнувань можна використати як можливість для створення більш екологічної економіки, що відповідатиме європейським стандартам.

"Ми прийняли остаточне рішення стати членом Європейського Союзу, тому маємо будувати нашу економіку відповідно до стандартів ЄС. Відбудова без зелених підходів втратить свій сенс", наголосила міністр.

Міністр також підкреслила, що Україна володіє значним потенціалом для скорочення викидів парникових газів та впровадження сучасних технологій у промисловість, сільське господарство й інфраструктуру. 

Україна вже демонструє свої можливості у впровадженні екологічних технологій:

  • Точне землеробство – сприяє ефективному використанню ресурсів у сільському господарстві.
  • Екологічне пакування – зменшує залежність від пластику та знижує рівень забруднення.
  • Виробництво "зеленого" паперу – перспективний напрямок, що впроваджується як в Україні, так і за її межами.

Міжнародна спільнота висловила готовність підтримати Україну в екологічній відбудові. Партнери наголосили на важливості залучення інвестицій у зелені технології, що сприятимуть сталому розвитку та зміцненню економіки.

"Україна має величезний потенціал стати лідером у впровадженні зелених технологій. Ми повинні використати цей шанс для побудови кращого майбутнього", – підсумувала Гринчук.

Нагадаємо, що у столиці Азербайджану Баку на Конференції ООН зі зміни клімату COP29 вісім провідних українських стартапів у сфері кліматичних технологій продемонстрували інноваційні рішення, спрямовані на боротьбу зі змінами клімату та розвиток сталого майбутнього.

Україна на СОР29 у Баку

Нагадаємо, що з 11 по 22 листопада в Баку пройде 29-та Конференція ООН зі зміни клімату (COP). Павільйон України цього року зосереджений на темі відновлення — його стіни створені з екологічного паперу з живим насінням. Після завершення конференції фрагменти стін висадять у країнах-партнерах України як символ спільних дій, що проростають у майбутнє.

Під час кліматичної конференції ООН (COP29) українські організації презентували 3D-інсталяцію про наслідки російських екологічних злочинів для України та світу.

Через "окуляри реальної реальності" відвідувачі конференції могли побачити не вигаданий віртуальний світ, а справжні екологічні наслідки війни: загибель дельфінів у Чорному морі, лісові пожежі та вбитих тварин, підрив дамби Каховської ГЕС, атаки на українську енергосистему, загрозу ядерного вибуху на АЕС.

Ця інсталяція — це об'єднання технологій 360⁰ з ефектом занурення, VR-окулярів та стереозвуку. Мета – зробити глядачів інсталяції свідками катастрофи, яка щодня відбувається в Україні через російську агресією.

Як зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук, однією із задач української делегації є продемонструвати наслідки для навколишнього середовища України від російської агресії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: