Фото: Міністерство у справах ветеранів України
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство у справах ветеранів України.
У чому проблема?
На заході були присутні представники органів державної влади, громадських організацій, міжнародних партнерів та військові.
"Ветерани значно частіше стикаються з хронічними захворюваннями, ніж цивільні. Умови служби, вплив токсичних речовин і тривалі фізичні навантаження призводять до широкого спектра проблем зі здоров'ям. І ми як держава маємо реагувати на потреби людей, які ризикували своїм життям і здоров'ям заради нашої свободи й незалежності", наголосив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.
Яке рішення?
За словами Міністерки у справах ветеранів України Наталії Калмикової, забезпечення належної медичної підтримки ветеранів є одним із головних завдань, над яким зараз спільно працюють Мінветеранів, МОЗ та НСЗУ.
"Створення умов для забезпечення належного захисту здоров'я ветеранів є одним із ключових пріоритетів нашої діяльності. На здоровʼя під час бойових дій впливають фізичні перенавантаження, стрес, відсутність режиму, контузії, поранення та багато іншого, тож ми маємо забезпечити для ветеранів розширені додаткові умови при поверненні", — підкреслила очільниця Мінветеранів.
Як це працює?
"МОЗ, НСЗУ та Мінветеранів розробили пілотний проєкт, який передбачає розширення переліку гарантованих державою, а отже безоплатних, медичних послуг для ветеранів на первинній ланці. Розширений обсяг послуг включатиме додаткові діагностику, лікування, реабілітацію та психологічну допомогу", підкреслив Ляшко.
Новий пакет передбачає:
Фото: Міністерство у справах
ветеранів України
Як розповідають, скористатися розширеним пакетом послуг зможуть ветерани війни (звільнені з військової служби учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни).
Для цього необхідно укласти декларацію із сімейним лікарем закладу первинної медичної допомоги, який має договір з НСЗУ.
Проєкт також спрямований на превенцію захворювань серед ветеранів, що дозволить зберегти їхнє здоров'я та покращити якість життя. Ініціатива є частиною державної політики з підтримки ветеранів, які ризикували своїм життям заради свободи України.
Як розповідала "Рубрика", восени 2024-го "Алекс" втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія втрати кінцівки особлива — борючись за своє життя, "Алекс" провів цілих 24 доби з турнікетом на руці, ховаючись у підвалі й не маючи можливості евакуюватися. До цього ще ніколи в історії турнікети не накладали на такий довгий час. Як вдалося вижити військовому читайте докладніше у нашому матеріалі: "582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення".
Глава держави Володимир Зеленський заявив, що війська Збройних сил України продовжують активні захисні дії на… Читати більше
У Житомирі проходять масштабні змагання з веслування на човнах, які об’єднали учасників з різних куточків… Читати більше
Дев'ять років, як російські загарбники заборонили діяльність Меджлісу, проте це не зламало дух свободи кримськотатарського… Читати більше
Фінська компанія Peikko Group Corporation запустить нове виробництво на території індустріального парку "Біла Церква". На… Читати більше
Цього тижня, у період з 21 по 25 квітня, Національний банк України продав на міжбанку… Читати більше
Сьогодні вранці, 27 квітня, російські війська нанесли три авіаудари по Костянтинівці. Троє цивільних загинули, ще… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.