У Запоріжжі навчали, як доглядати за взуттям: для чого це рішення
Містянам розповідали поради та показували схеми для чистки взуття. Щоб забронювати собі місце на майстер-клас, учасники відправляли донат на збір для військових.
Про це пише "Рубрика" із посиланням на ГО Zero Waste ZP.
У чому проблема?
Скільки пар взуття стоїть на вашій взуттєвій поличці? За статистикою, кожна людина має 7-8 пар взуття. При чому щороку у світі виробляється приблизно 24 мільярди пар взуття. І викидається приблизно стільки ж – 22 мільярди.
Яке рішення?
Щоб зменшити кількість взуття, яке опиняється на звалищі, ГО Zero Waste ZP та майстерня Наново, що має понад 10 років досвіду у догляді та реставрації взуття, провели майстер-клас по догляду за взуттям минулими вихідними.
Як це працює?
Під час майстер-класу учасники отримали тону корисної інформації, яка допоможе продовжити життя їх улюбленим босоніжкам, чоботам та кросівкам.
Категоричні "Ні" від майстерні Наново:
- Сушіння біля обігрівачів
- Прання шкіряного, текстильного взуття та взуття з картонними вставками
- Велика кількість води під час очищення (замість цього краще використовувати спеціальні пінки).
Загальні поради по догляду за вашим взуттям:
✔️Прати можна спеціальне спортивне (синтетичне) взуття.
✔️Водовідштовхуючі засоби можна використовувати тільки для нового взуття чи після професійної чистки.
✔️Протирати мікрофіброю потрібно після кожного носіння, щоб зняти пил.
✔️ Давати взуттю "відпочити" між днями носіння, особливо якщо є зайва волога.
✔️ Використовувати формотримачі для зберігання, щоб уникнути заломів.
✔️ На сезон бажано мати дві пари взуття і носити, чергуючи через день.
Така схема очищення збереже якість вашої пари:
- Очистити щіткою від пилу.
- Нанести піну, втираючи в матеріал, аби вона проникла в текстуру.
- Витерти піну мікрофіброю.
- Залежно від забруднення можна повторити декілька разів.
Під час майстер-класу учасники отримали персональні рекомендації по догляду за їх взуттям. Засновниця майстерні "Наново", Анна Ткаченко, рекомендує доглядати за взуттям з гладкої шкіри з кремом з воском та не забувати про полірування. Замша та нубук потребують регулярного розчісування ворсинок щіткою, а для відновлення їх кольору можна використовувати спеціальні спреї. Біле взуття потрібно сушити холодним/теплим повітрям, аби не виникали жовтні плями на тканині та підфарбовувати підошву спеціальними засобами за необхідності.
Також, на думку ведучої, шкіра залишається найкращим матеріалом для взуття на сьогоднішній. Вона довговічна та добре піддається ремонту (в той час, як екошкіру чи гуму майже неможливо реставрувати, тому таке взуття найчастіше опиняється на звалищі через невеликі пошкодження). А також, поки людство залишається у більшості своїй м'ясоїдним, шкіра тварин не пропадає дарма.
Впродовж майстер-класу неодноразово звучали нагадування про важливість свідомого споживання: краще обрати одну якісну пару, яка прослужить вам роки й збереже здоров'я замість кількох недовговічних, які вже скоро опиняться у смітнику.
Щоб забронювати собі місце, учасники мали відправити донат на збір для військових.