Про це пише "Рубрика" із посиланням на департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради.
Цьогоріч Вінниця уже традиційно очолила рейтинг міст з доступності для людей з інвалідністю за результатами Дев'ятого всеукраїнського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту IRI. Але цьому передувало понад 20 років спільної роботи громади, влади та бізнесу над формуванням безбар'єрного середовища у місті.
Ініціаторкою цього процесу ще у 2002 році стала Раїса Панасюк – громадська діячка, засновниця ГО "Гармонія", а згодом і урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю. Пані Раїса спрямовувала усі зусилля на створення комфортних умов у місті для маломобільних груп населення. Згодом цю ініціативу було підтримано міською радою, і вона знайшла своє відображення у новій міській програмі "Вінниця – місто, зручне для всіх".
Зараз у Вінниці впроваджено багато рішень, орієнтованих на потреби маломобільних груп населення. Тут одними з перших в Україні почали впроваджувати елементи фізичної доступності:
По маршрутах курсує низькопідлоговий громадський транспорт (його частка на сьогодні становить 60%), збільшується кількість пандусів, підйомників й понижених входів у різноманітних закладах.
Бізнес також долучається до соціальної реабілітації поранених військових та цивільних і адаптує свої послуги для їхніх потреб (доступний вхід, інклюзивні вбиральні, номери у готелях тощо). Ще з 2007 року у місті функціонує центр реабілітації "Гармонія", який допомагає з фізичною та соціальною реабілітацією, навчанням та працевлаштуванням людей з інвалідністю, а також забезпечує безоплатний сервіс соціального таксі.
"Якщо порівнювати, то у 2002-му людей з інвалідністю у Вінниці побачити можна було одиниці: в них не було можливості вийти з будинку, елементарно перейти дорогу або скористатися громадським транспортом. Зараз люди з інвалідністю видимі, оскільки є більше можливостей, щоб працювати і пересуватися містом", – розповіла голова правління ГО "Гармонія" Людмила Нецкіна.
В останні роки у місті зросла популярність інклюзивних екскурсій для мам з візочками, людей з інвалідністю, ветеранів, які перебувають у вінницьких закладах на реабілітації.
"Коли я вдруге стала мамою і паралельно розпочала гідівську справу, розробила першу екскурсію для мам з візочками. Згодом приєдналися люди на кріслах колісних. А з початком повномасштабного вторгнення потреба бути поміж людьми стала ще гострішою, і так почались екскурсії для людей з інвалідністю, котрі перебували у "замкненому" середовищі на реабілітації після травм на фронті. Саме за допомогою інклюзивних екскурсій у них була змога потрапляти у відкритий світ, у місто, перебувати між людей і бачити, що життя триває", – каже Тетяна Рибак.
Вінниця постійно працює над покращенням різних аспектів, маючи власну міську Програму безбар'єрності, Раду безбар'єрності та комісію з обстеження об'єктів, яка надає пропозиції з покращення доступності закладів. І йдеться не лише про фізичну, а й інформаційну, цифрову, громадянську, освітню й економічну безбар'єрність у всіх сферах життєдіяльності. Таким чином громада прагне створити простір, де кожна людина може вільно пересуватися, отримувати необхідну інформацію, здобувати знання, працювати та відпочивати.
"Інклюзивне місто – це місце, де різноманіття сприймається як цінність, а можливість кожного реалізувати свій потенціал – як запорука розвитку всієї громади", – говорить заступник вінницького міського голови Владислав Скальський.
У відео про інклюзивні практики, які нині функціонують у Вінниці, представлена лише невелика, але дуже важлива їх частина:
Відеоролик можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, "Рубрика" писала про Марину Литовченко — призерку Паралімпіади у Ріо-де-Жанейро, чемпіонку в Токіо та віцечемпіонку в Парижі, випускницю школи політичної участі для жінок з інвалідністю "Лідерка" від ГО "Fight For Right". Своїми роздумами про можливості в майбутньому, історією своїх досягнень жінка поділилася в інтерв'ю в межах проєкту "Лідерство жінок з інвалідністю в громадах". Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Історія Марини Литовченко — параспортсменки, яка виграє медалі, збирає кошти на відбудову та бореться зі стереотипами".
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.