Про це УП.Культура повідомляє Український інститут.
Представлені роботи трьох українських мисткинь: Любові Панченко, Поліни Райко та Жанни Кадирової.
"Представлення робіт Панченко та Райко в Італії – це більше, ніж просто демонстрація мистецтва. Яскраві кольори їхніх робіт контрастують із трагедіями, які принесла російська агресія: смерті, екологічні катастрофи та випалену землю. Особливо важливо доносити ці реалії до італійців, багато з яких досі відчувають сентимент до так званої "великої російської культури", – розповіла Ксенія Калина, авторка ідеї та керівниця комунікаційного відділу Українського інституту.
Так чи інакше війна вплинула на творчість та спадок трьох художниць. Наївістка Поліна Райко за життя перетворила свій будинок на артпростір, де на кожній стіні були зображені історії її життя, біблійні та міфологічні образи. Хоча мисткиня померла у 2004 році, місцеві жителі та митці Херсонщини зберігали її спадок.
Після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС, цей простір було майже повністю знищено.
Модельєрка та шістдесятниця Любов Панченко у творчості надихалась українською традиційною культурою. Створені нею ескізи одягу тиражувались на радянських фабриках, у доробку Панченко було багато колажних робіт, пейзажів та розробок костюмів для українського хору.
Мисткиня не пережила окупацію росіянами Бучі й померла невдовзі після звільнення міста у віці 84 років.
"Через російську агресію частина їхніх робіт була знищена або опинилася під загрозою. В умовах повномасштабної війни фізичне переміщення мистецьких творів стало надзвичайно складним, тому експозиція представляє здебільшого цифрові репродукції", наголосили в інституті.
Сучасна художниця Жанна Кадирова своїми роботами розповідає про війну сьогодні, перетворюючи символи руйнування на потужні мистецькі висловлювання. Її роботи постійно експонують на міжнародних художніх майданчиках, як наприклад Венеційська бієнале сучасного мистецтва.
Жанна – володарка численних мистецьких премій. Її інсталяція Russian Rocket 2022 – це археологія війни, де уламки російських ракет перетворюються на артефакти, що документують злочини агресора проти української землі та її людей.
"Ми дуже горді й вважаємо за честь долучитися до поширення українського мистецтва в Італії. Нам, італійцям, пощастило жити без російських ракет, які літають над головою, але ми й досі не усвідомили, що саме Україна обороняє всіх нас від цього і стоїть за нашу свободу.
Взяти участь у цьому проєкті – це той мінімум, який наша газета може зробити, щоб вплинути статтями, ідеями та правдивою інформацією на формування громадської думки в Італії, спрямованої проти згубного російського імперіалізму", – наголосив Крістіан Рокка, головний редактор незалежної італійської онлайн-газети Linkiesta.
Виставка триватиме до 28 листопада. Її організував Український інститут спільно з незалежним медіа з журналістських розслідувань Linkiesta та за підтримки Посольства України в Італії.
Крім головної експозиції представлять й публічну програму:
"Три різні мисткині, три покоління, три погляди на українську культуру та її здатність протистояти знищенню – все це чекає на відвідувачів галереї Centro Brera. Приходьте побачити виставку, що вперше знайомить італійську публіку з цими визначними представницями українського мистецтва", закликали організатори виставки.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.