У чому проблема?
1000 днів війни — це зруйновані міста та тисячі людських життів. Але це також і про незламність українського народу, який попри все продовжує боротися з агресором за свою свободу та ідентичність. Боляче усвідомлювати, але через тривалість війни та інші гучні інфоприводи інтерес до України з боку міжнародної аудиторії поступово втрачається.
Яке рішення?
Щоб зберегти увагу міжнародної спільноти до війни в Україні, висловити подяку партнерам і закликати до подальшої допомоги, цифрова платформа Strichka запускає глобальну акцію Unbroken for 1000 Days.
Акція покликана не лише нагадати світові про виклики війни, але й об'єднати українців та їхніх іноземних друзів навколо спільної мети — допомогти Україні здобути перемогу.
Як це працює?
Голос українців у світі мають почути всі!
Акція Unbroken for 1000 days (Незламні 1000 днів) стартувала 15 листопада і триватиме до 27 листопада 2024 року. Strichka запрошує всіх небайдужих — як українців, так і наших друзів з інших країн — доєднатися до акції, аби:
"Вже 1000-денний героїчний спротив українського народу з моменту повномасштабного вторгнення росії став прикладом незламності. Ми вистояли завдяки нашим захисникам та підтримці людей з усього світу. Кожен патрон, генератор, долар чи євро допомоги — це внесок у перемогу, безпеку і мир для десятків мільйонів людей. І ми будемо завжди вдячні за це. Ми звертаємося до світу: допоможіть Україні завершити цю війну перемогою, бо тільки це — гарантія миру", — закликає Дмитро Шоломко, співзасновник Strichka.
У чому суть акції?
В межах ініціативи українські активісти за кордоном вийдуть на акції та мітинги у своїх містах та запросять доєднатися громадян інших країн — тих, хто допомагав українцям весь цей час.
Де відбудуться заходи? Організації українців в Німеччині, США, Естонії, Іспанії, Фінляндії, Італії, Перу та інших країнах, а також українська антарктична станція "Академік Вернадський" вже підтвердили свою участь. Інформація про події (локація, час, контактні особи) — за посиланням.
Наприклад, в Анконі, Італія, активісти організації Associazione Insieme Per Ucraina (Асоціація Разом для України) організовують ходу зі свічками в центрі міста з нагоди трьох значущих дат: 1000 днів незламного опору у війні, дня пам'яті жертв Голодомору та річниці Революції Гідності. Ця подія запланована на 23 листопада і має на меті об'єднати українців та італійців.
"Приєднуючись до ініціативи Strichka «1000 днів незламності», ми нагадуємо місцевій спільноті та владі, що прагнення українців до свободи є непохитним. Ми хочемо, щоб люди в Україні знали: ми, українці за кордоном, також ведемо спільну боротьбу, підтримуючи їх з усіх куточків світу, і нас у цьому підтримують небайдужі місцеві громадяни", — коментує Андрій Подольський, представник Associazione Insieme Per Ucraina.
В Іспанії Український культурний центр провінції Таррагона на 19 листопада запланував дві акції — одна в центрі Барселони о 12:00, та друга — в Таррагоні о 17:00. Сергій Нашора, активіст Centre Cultural Ucraїnes De Provincia Tarragona, розповідає:
"Ми збираємось разом, щоб нагадати світові про війну в Україні та згадати здобутки, досягнення та допомогу від партнерів. Хто, як не ми, українці, знає справжню ціну цієї війни? Хто краще розкаже її історію? Саме тому ми тут — говорити, пояснювати, переконувати"
Спеціально для акції команда Strichka зробила 1000 браслетів "Unbroken for 1000 Days" в кольорах українського прапора. Українські активісти в різних країнах роздаватимуть їх тим іноземцям, які приєднаються до мітингу чи ходи, або тим, хто будь-яким чином підтримував Україну.
Також Strichka підготувала інфографіки про те, як пройшли 1000 днів повномасштабного вторгнення:
"Ці матеріали відкриті на Strichka для всіх задля використання під час активностей — оффлайн і онлайн — присвячених 1000 днів війни росії проти України. Поширюючи ці матеріали на мітингах та в соціальних мережах, додаючи локальні хештеги та позначаючи впливових місцевих діячів, українці, що знаходяться за кордоном, стають народними дипломатами України у світі. Кожен репост, кожен показ — це можливість достукатися до нових сердець, до нових союзників", — зазначають у Strichka.
Як ще можна долучитися до акції?
У застосунку Strichka можна приєднатися до всіх заходів акції, а також виконати прості завдання-"квести", які не передбачають участі в мітингах та які можна виконати онлайн.
Так, один з квестів — записати коротке відео, на якому іноземець (друг, знайомий, колега) розповідає, чому саме, на його думку, важливо надалі підтримувати Україну, і поширити його в соціальних мережах. У Strichka пояснюють: коли іноземець записує таке відео на підтримку України — він стає частиною нашої історії боротьби.
Більше інформації про акцію і квести можна знайти у застосунку Strichka.
Якщо ви представник спільноти українців за кордоном та хочете приєднатися до акції або взяти матеріали (памʼятні стрічки для тих, хто підтримував Україну, плакати та інфографіку), напишіть на partners@strichka.org.ua.
Довідка: Що таке Strichka? Координаційна платформа та цифрова спільнота, місія якої — об'єднати активних небайдужих українців, що діють за кордоном і готові відстоювати інтереси України. Проєкт стартував у травні 2024 року.
Нагадаємо, "Рубрика" повідомляла, що 23 жовтня 2024 року з нагоди Дня української писемності та мови Strichka — цифрова платформа українців, що діють за кордоном, — розпочала глобальну кампанію "Українська — мова вільних" за підтримки Міністерства культури й стратегічних комунікацій України.
Місто Львів успішно пройшло перший етап відбору й увійшло до фіналу конкурсу «Європейська столиця культури… Читати більше
Генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко відкрив «Українську книжкову поличку» у центральній бібліотеці міста… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте і Президент України Володимир Зеленський перед переговорами у Брюсселі в… Читати більше
У Ковелі Волинської області відкрився центр рекрутингу української армії. Це вже другий такий центр на… Читати більше
Укрзалізниця призначила додатковий швидкісний поїзд з Києва до Львова на Різдво та Новорічні свята! Про… Читати більше
Генерал-лейтенанта Павла Ткачука наказом міністра оборони звільнили з посади начальника Національної академії Сухопутних військ імені… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.