Україна отримає від Німеччини нові AI-дрони Mini-Taurus, – ЗМІ

Німеччина планує надати Україні нову технологічну підтримку в умовах війни. Зокрема німецька компанія Helsing поставить Україні 4 тисячі безпілотників зі штучним інтелектом.

Про це повідомляє Bild, передає Рубрика.

Ці дрони, прозвані Mini-Taurus, будуть оснащені сучасними системами, що роблять їх практично невразливими для російських систем радіоелектронної боротьби і GPS-перешкод.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус підтвердив факт постачання безпілотників Україні.

За словами інсайдерів, уже з грудня щомісяця почнуть постачати кілька сотень таких дронів. Зараз кілька зразків тестують на сході України в реальних бойових умовах.

Mini-Taurus здатні аналізувати місцевість і визначати місце розташування навіть за складних погодних умов або зруйнованої інфраструктури.

Це дає змогу дрону продовжувати місію навіть у разі втрати радіосигналу, що значно збільшує точність ураження.

Фото Bild

Mini-Taurus має дальність польоту вчетверо більшу, ніж у стандартних українських дронів-камікадзе, і водночас коштує значно дешевше за закордонні аналоги.

Хоча Bild не розкриває точної вартості, відомо, що американські Switchblade 600 коштують близько 100 000 євро, а російські Zala Lancet – 35 000 євро.

Пісторіус підкреслив, що Україна зможе ефективно використовувати ці безпілотники проти ключових військових об'єктів росії, таких як командні пункти і логістичні центри.

У майбутньому Німеччина, за словами міністра, може розглянути можливість впровадження подібних технологій у своєму Бундесвері.

Допомога Німеччини

З початку повномасштабної війни Німеччина стала найбільшим постачальником військової допомоги Україні серед європейських країн. Зокрема, Берлін для підтримки українських військових передав:

Також відтепер є домовленість з Німеччиною про негайне посилення ППО. Угода передбачає домовленості, згідно з якими країни-підписанти робитимуть внески у спільні проєкти або фінансуватимуть власні проєкти, спрямовані на зміцнення спроможностей ППО Збройних сил України.

Так шоста із запланованих систем ППО IRIS-T від Німеччини надійде в Україну до кінця цього року.

У серпні у ЗМІ з'явилася інформація, що за розпорядженням канцлера Олафа Шольца нових запитів на фінансування допомоги Україні не затверджуватимуть. Проте на 2024 рік у Німеччині вже передбачено близько 8 мільярдів євро для військової підтримки України.

Водночас міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що уряд виділить додаткові кошти на постачання зброї до України у 2024 році.

Крім того, німецька компанія Rheinmetall передала ще 20 бойових машин піхоти Marder.

Свіжі дописи

  • Новини

У столиці затримали адвоката, який вербував агентів для ГРУ

Контррозвідка та слідчі Служби безпеки України затримали у Києві адвоката, який співпрацював із російською воєнною… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Окупанти, використовуючи бронетехніку, намагаються блокувати Велику Новосілку на Донеччині

Російські окупанти активізували наступальні дії на Новопавлівському напрямку з метою блокування селища Велика Новосілка Донецької… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Міноборони України поглиблює співпрацю з НАТО в сфері наукових досліджень

Міністерство оборони України та Організація з науки та технологій НАТО (NATO Science and Technology Organization… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

У Сумській області екіпажі мобільно-вогневих груп отримали премії за збиті ворожі дрони

У Сумській області екіпажі мобільно-вогневих груп добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ) отримують премії за знищені… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Окупанти атакували регіони України 61 БпЛА, більшість з них збила протиповітряна оборона

У ніч проти 19 січня війська рф атакували Україну 61 ударним безпілотником типу Shahed, а… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

У США соцмережа TikTok припинила роботу ще до початку дії заборони: що відомо

Увечері 18 січня доступ до соціальної мережі TikTok на території США було обмежено. Додаток став недоступним менш… Читати більше

Sunday January 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.