У Києві з’явиться Музей Авангарду: у чому рішення

У столиці створили філію Музею історії міста Києва – Музей Авангарду, мета якого полягає в збереженні та популяризації спадщини українських художників-авангардистів, які мали великий вплив на світову культуру.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, передає Рубрика.

У чому проблема?

Як розповіла директорка Музею історії міста Києва Діана Попова, попри те, що Україна є світовим центром авангарду, російська пропаганда привласнювала собі цей статус десятиліттями.

Десятки українських митців, зірок світового рівня, було включено в поняття "російський авангард". Митці авангарду неодноразово зазнавали тиску та репресій у радянські часи.

Тож головне завдання Музею – відновити історичну справедливість та повернути Києву славу авангардного міста, здійснити "культурну деколонізацію".

Яке рішення?

У Києві створили філію Музею історії міста Києва – Музей Авангарду, що має на меті збереження та популяризацію спадщини українських художників-авангардистів, які зробили значний внесок у світову культуру.

Фото: kyivcity.gov.ua

Підписано відповідне розпорядження КМВА.

"Київ повертає славу світового осередку авангарду. Створення першого в Україні Музею Авангарду – необхідний крок у культурному, історичному та політичному сенсах. росія чекала, що ми не витримаємо тиску її ракетних атак, утім, попри це, ми знаходимо сили показувати наше мистецтво світові.

Нам є чим пишатися! В умовах повномасштабної війни цей музей стане не лише осередком культурної пам'яті, а й джерелом національної гордості, ідейного натхнення та мистецького розвитку. Ця подія опиниться в підручниках з історії України, де стане ще одним свідченням нашої незламності", – наголосила Ганна Старостенко.

Фото: kyivcity.gov.ua

Як це працює?

На сьогодні колекція налічує вже більше 50 робіт, які подарували колекціонери та художники, що органічно доповнює авангардні твори з фондової колекції Музею історії міста Києва.

Мистецька збірка повністю презентує весь шлях розвитку українського авангарду, починаючи від періоду класичного авангарду першої половини XX століття і до сьогодні – від Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Богомазова до сучасників Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Віктора Сидоренка, Гліб Вишеславський, Олександра Животкова.

Фото: kyivcity.gov.ua

За словами Діани Попової, робота над формуванням музейного зібрання робіт українських авангардистів розпочалася майже два роки тому спільно з ГО "Музей Авангарду".

"У грудні 2023 року вже представили масштабний виставковий проєкт "Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції". Колекція стрімко поповнювалась, а тому вже через пів року поціновувачі українського авангарду могли відвідати оновлену виставку, що мала назву "Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції 2.0", – розповіла Діана Попова.

Фото: kyivcity.gov.ua

Авангард став найпотужнішою "культурною революцією" в історії світового мистецтва, що вплинула на розвиток усіх сфер людського життя:

  • образотворчого мистецтва,
  • кіно,
  • музики,
  • архітектури,
  • дизайну,
  • літератури.

Створення Музею – необхідний крок у культурному, історичному та політичному сенсах.

Фото: kyivcity.gov.ua

Довідка

Музей історії міста Києва – найбільше музейне об'єднання столиці. До його складу входять Музейно-виставковий центр, Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського, Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова, музей «Садиба на Кудрявці», Музей окупації Києва, Музей української діаспори, Музей Шолом-Алейхема, Музей шістдесятництва, Музей Сержа Лифаря. Музей авангарду стане десятою філією Музею історії міста Києва.

Як повідомлялось, Національний музей Голодомору-геноциду в Києві підготував віртуальні екскурсії для українознавчих шкіл діаспори.

Нагадаємо, у листопаді Музей Голодомору відкриє нову експозицію, присвячену життю киян у 1932-1933 роках. Принести речі, що стануть експонатами, може кожен охочий. "Рубрика" розповідає, як долучитися.

Також повідомлялось, що у Києві в посольстві Литви представили віртуальний музей фортеці Тягинь. Ця археологічна пам'ятка XIV-XV століть, розташована на Херсонщині, є символом історичної спадщини України, Литви та Криму. Тепер вона доступна в цифровому форматі.

Свіжі дописи

  • Новини

У Харкові приліт “Шахеда” в багатоповерхівку: є руйнування

Війська російської федерації вдарили "Шахедом" по багатоповерхівці в Харкові. Є руйнування. Про це повідомляє Рубрика… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Новини

У Харкові для роботи з постраждалими від насилля дітьми та дорослими створюють “Барнахус”

У Харкові створюють спеціалізований центр “Барнахус” для роботи з постраждалими від насилля дітьми та дорослими.… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Новини

У Німеччині авто в’їхало в різдвяний ярмарок: є загиблі, десятки постраждалих

У німецькому місті Магдебург автомобіль в'їхав у натовп людей на Різдвяному ярмарку. Унаслідок події відомо… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Новини

“Говорять ті, що слухали вічність”: на території Софії Київської розпочали показ різдвяної 3D-вистави 

На території Національного заповідника "Софія Київська" стартував показ інтерактивної безкоштовної вистави, яку організувала Фундація Олени… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Новини

В Ужгороді для людей з інвалідністю відкрилася автошкола: як працює це рішення

В Ужгороді почала функціонувати перша на Закарпатті автошкола для людей з інвалідністю, де безкоштовне навчання… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Новини

Зеленський зустрівся прем’єром та урядом Литви: посилення ППО, оборонна співпраця та підтримка української енергетики

Президент Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Литви Гінтаутасом Палуцкасом та урядом, який після затвердження Сеймасом… Читати більше

Friday December 20th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.