Пекін закликав до мирного рішення війни в Україні після дозволу США бити по території росії
Китай виступив із черговим закликом до якнайшвидшого припинення вогню в Україні. Пекін заявив, що політичне вирішення конфлікту відповідає інтересам усіх сторін. Приводом для цього став дозвіл Сполучених Штатів використовувати Україною далекобійні ракети для ударів по російських військових об'єктах.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на The Jakarta Post.
"Якнайшвидше припинення вогню і політичне рішення відповідають інтересам усіх сторін" – заявив представник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь.
Він підкреслив, що на даному етапі "найтерміновіше – це сприяти якнайшвидшому охолодженню ситуації".
Китай продовжить позиціонувати себе як нейтральна сторона в конфлікті.
За словами Лінь Цзяня:
"Пекін завжди заохочував і підтримував усі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи", і готовий відігравати "конструктивну роль у політичному врегулюванні української кризи".
Представник МЗС відкинув заяви, що російські безпілотники були зроблені в Китаї.
"Китай ніколи не надавав летальну зброю сторонам у конфлікті і суворо контролював експорт військових і подвійних технологій", – зазначив Лінь. Він також закликав країни "не будувати здогадок і не обмовляти Китай без фактичної основи".
Нагадаємо, наприкінці вересня повідомлялося, що дочірнє підприємство російської державної збройової компанії "Алмаз-Антей" під назвою "Купол" розробило та випробувало новий бойовий безпілотник великої дальності в Китаї та хоче налагодити там масове виробництво для використання цих дронів у війні проти України.
Якщо повідомлення правдиві, вони свідчать про те, що Китай, всупереч своїй офіційній позиції, надає росії летальну зброю для використання у війні проти України, пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Зазначимо, що ставлення Китаю до конфлікту залишається двоїстим. Хоча Пекін підтримує Росію як стратегічного союзника, він утримується від прямої участі у військових діях або відкритого засудження України, що викликає критику з боку НАТО.
Проте західні чиновники продовжують наголошувати на зусиллях КНР, спрямованих на підтримку військових дій росії в Україні.
За словами західного чиновника, минулого року компанія КНР підписала угоду із росією, і є чіткі докази того, що китайські компанії постачають рф смертоносну зброю для використання в Україні.
Крім цього, чиновник підтвердив інформацію Reuters від 25 вересня про секретну російську збройну програму у КНР щодо розробки ударних БпЛА великої дальності для використання проти України.
У звіті ISW також згадуються слова держсекретаря США Ентоні Блінкена, який 27 вересня заявив, що приблизно 70% російського імпорту верстатів та 90% імпорту мікроелектроніки надходить з Китаю та Гонконгу і рф використовує цей імпорт для виробництва ракет, бронетехніки і боєприпасів.